Teknoloji bağımlısı olup olmadığımızı nasıl anlarız?

Teknoloji bağımlısı olup olmadığımızı nasıl anlarız?

Çoğu forum veya sosyal medya platformunda da bahsedilen ve karşına illahaki çıkmış ve kalıplaşmış cevaplar var . Bunlardan ilki eğer yanlış hatırlamıyorsam 3 saattrn fazla teknolojik ürünlerle vakit geçiriyorsan bağımlısındır. Bir diğeri ise teknoloji olmadan bir gün geçşrmeye çalılarak çok kolay ve rahat bir şekilde öğrenmektir.

teknoloji aletleri kullanma süresine bakarak anlaya bilirsinki. suan baya kişi teknoloji bağımlısı.

Günümüzün en önemli sorunlarından biri olan teknoloji bağımlılığının birçok belirtisi ve nedeni olabilir.Fakat en önemlisi teknolojik aletlerden ayrıldığın an ona karşı bir özlem hissetmektir.Bu bağımlılık bazen bağımlı olan kişinin elinde olmayan sebeplerden dolayı kaynaklanıyor olabilir.Çevresinde,evinde ya da çalıştığı yerde birçok teknolojik aletle haşır neşir olmak zorunda kalan insanlar da maalesef bu bağımlılığın bir esiri olabilir.

Teknolojik aletleri çevrenden uzaklaştırdığında hayatını sürdürmekte zorlanıyorsan Teknolojik aletlere karşı bağımlı olabilirsin

2 veya 3 saat ve üzeri telefon, tablet veya bilgisayar kullanımınız varsa teknoloji bağımlısı 10 saat üzeri ise teknoloji delisisinizdir

Uzun süre teknolojiden uzak kaldığınızda kendinizi huzursuz hissediyorsanız bağımlı olmuşsunuz demektir.

Günümüzde teknoloji çok gelişti tabi. İnsanlar bağımlısı oldular bu teknolojinin. En büyük örneği telefonlar. Bir saat bile telefona bakmasak birşeylerin eksik olduğunu hissederiz. Ben kendimin telefon bağımlısı olduğumu düşünüyorum. Geçen yaz Ankara’daydım küçük bir kaza sonucu telefonum kırıldı. Çevremde pek arkadaşım yoktu orda. İki hafta kadar telefonsuz kaldım. Bir de çok önemli bir zamanda kırılmıştı. Kafayı yemek üzereydim.

Bir gün boyunca telefon gibi teknolojik atletlerden uzak durabiliyorsak, nadiren ilgileniyorsak eğer teknoloji bağımlısı değilizdir.

Bir gün boyunca teknolojik aletlerden uzak kalmayı dene. Eğer günde 3 den fazla aklına gelirse ve onlar olmadan çok sıkıldığını düşünürsen bağımlısındır. Bağımlısı olmayan kişi bir gün için teknolojik aletleri zaten istemez.

Telefona, bilgisayara ve televizyona çok zaman ayırıyorsak çoktan teknoloji bağımlısı olmuşuz demektir. Sosyal medyaya girmediğimizde bir eksiklik hissediyorsak yine teknolojiye bağımlıyız demektir.

Eğer günümüzün çoğu telefon tablet televizyonla geçiyor ve onsuz yapamıyoesak teknoloji bağımlısı olmuşuz demektir.

Bunu anlama çok kolay.Uykudan uyanıp yatana kadar telefonla veya bilgisayarla geçirdiğin vakti onlarsız geçirdiğin vakitten çıkar,telefon ve bilgisayarla geçirdiğin vakit fazlaysa teknoloji bağımlısısın dır.

Telefondan ayrılamıyorsan yanında olmadığında kendini eksik hissediyorsan sabah uyandığında ilk iş elinde telefona gidiyorsa bağımlılık değil artık bir organın bile olmuş diyebiliriz

Rodaj demek ama yeni nesil araçlarda pek gerektirmiyor böyle şeyler diye biliyorum hatta faydasından daha cok zararı var.

Genellikle hep böyle telefonu alırsın istemeden yapacak birşey bulamasanız bile o telefonla ararsınız ne yapsam ne oynasam diye sürekli bi teknolojik alet ile vakit geçirmek ister beyniniz siz Farketmeden.

gittiğin her yerde telefon ya da bilgisayar arıyorsan, telefonun yokken kendini çıplak hissediyorsan teknoloji bagimlisisin.