Teknolojinin dünyaya katkıları neler olmuştur?

Teknolojinin gelişmesi dünyaya hangi katkıları sağlamıştır?

Teknoloji sayesinde bu güne kadar başarılmış en iyi proje nedir?


Teknolojik gelişmeler dünya üzerinde başta iletişim olmak üzere ticaret ve ulaşım anlamında birçok yarar sağladı. Bunların yanında sağlık sektöründeki gelişmeler de teknolojiyle paralel ilerlemektedir. Aslında teknoloji, elimizdeki cihazlar değildir yalnızca. Oturduğumuz kanepe, bindiğimiz araçlar, oturduğumuz ev hatta bindiğimiz bisiklettir.

teknolojinin dünyaya birsuru katkıları olmuştur. Teknoloji dünyaya laptop bilgisayar ve değişik telefonlar katkısı olmuştur.

Yaşadığımız ortamda en etkili etken teknolojidir giydiğin elbiseden cebindeki telefona kadar iletişim ulaşım haberleşme anlık görüntüülü sohbet vb

Teknoloji İnsanların istek ve ihtiyaçlarına göre icat edilen üretilen yetenek,yöntem ve cihazlardır.
Teknoloji İnsanlık tarihi boyunca gelişmeye devam etmiştir. Hayatımızı kolaylaştırmıştır.
Teknolojinin gelişmesi dünya çok daha rahat yaşanır bir hale gelmiştir. Sayfalarca yazı kaleme alınsa ilk insandan günümüze gelişen Teknolojiyi anlatmak mümkün değildir. Biz burada kısa bir bölümünü açıklayacağız.
Tıbbi teknolojiler Hibrit Ameliyathaneler,Varian Edge(radyoterapi), Ultrason, Robotik cerrahi, Radyoloji cihazlar
Elektronik teknolojiler Bilgisayarlar, cep telefonları. televizyonlar,kameralar, dijital fotoğraf makineleri
Ulaşım teknolojileri Uçaklar, gemiler, otomobiller, trenler
hayatımız kolaylaştıran sayılamayacak kadar çok teknoloji vardır

İlk Çağlardan itibaren gelişme gösteren teknoloji sayesinde insanoğlu işlerinde daha hızlı sonuca ulaşır ve zamandan tasarruf edebilir.

her bilgiye oturduğumuz yerden ulaşabiliyor daha kolay bilgilenebiliyoruz birçok işi hızlıca yapabiliyoruz

Teknoloji insanların lojistik, ulaşım, iş gücü, yatırım ve benzeri bir çok alanda işlerini kolaylaştırmış ve hatta robotlaşma ve makineleşmeye kadar ilerlemiştir. Bunun hem artı hem eksileri vardır. Artıları daha çok sayılabilir. Örneğin bir çok hamur işi ürünleri insan eli değmeden hazırlanabiliyor. Bilgisayarlar, telefon, tablet gibi teknolojik ürünler sayesinde banka işlemlerimiz, faturalarımız,ev kiramız yerimizden kalkıp bankaya gitmeye ihtiyaç duymadan yapılabiliyor. Fazlası da sayılabilir. Eksileri ise insanın yaşamak için çalışmak olduğu gerçeğidir. Teknolojik ürünler insanların hayatını tembelleştirdiği ve kazanç kapılarını kapattığı için bizler için bir eksidir. İnsanın özünde üretmek ve tüketmek vardır. Fakat insan gücünün yeteceği yerlerde teknolojiye bağlı kalınmaması gerekir.

Teknolojik sayesinde insanların yapabileceği neredeyse her iş kolaylaştığı gibi çok fazla da zararları vardır.

Teknolojinin Dünya'ya ve insanlara katkıları

Teknolojinin insanlara katkılarının arasında en önemlisi vakitten kar sağlamasıdır. Malum teknoloji sayesinde uzun sürebilecek pek çok işimizi kısa sürede hallediyoruz. Bunun yanı sıra teknoloji insanlara günlük yaşamda çok fazla sayıda katkıda bulunmuştur. Bu katkıların en başında tıp gelmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte tıpta çok gelişti ve insanların ortalama yaşam süresi arttı. Teknolojinin tıpı geliştirmesinin yanı sıra ulaşım, medya, güvenlik, endüstri, eğitim vb. bir çok konuda teknoloji insanlara katkıda bulunmuştur. Teknolojinin Dünya'ya katkılarına gelecek olursak ; Aslında teknolojinin Dünya'ya fazla hatta hiç katkısı yoktur. Teknoloji sayesinde doğa ve hayvanlara çok fazla zarar verdik ve şimdilerde bu zararı gine teknoloji sayesinde düzeltmeye çalışıyoruz.

Teknolojinin Dünya'ya ve insanlara zararları

Teknoloji insanlara çok fazla konuda kolaylık sağladı ama en önemlisi olan sağlıkta maalesef kolaylık sağlayamadı ve zararlı oldu. Teknolojiyi, teknolojik aletleri fazla kullandığımızda vücudumuzun pek çok yerinde rahatsızlıklar meydana geliyor. Günümüzde pek çok genç teknolojik aletlerin bağımlısı haline geldi ve okumuşluk seviyesi çoğu ülkede bu soruna bağlı olarak düştü. Yapılan araştırmalar teknolojik aletlere bağımlı olarak yaşayan çocukların okulda başarısı olmadığını kanıtlamıştır. Teknolojinin Dünya'ya zararlarına gelecek olursak; Teknoloji aslında insan bu Dünya'ya ve diğer canlılara çok fazla konuda zararda bulunmuştur. Şimdilerde bu zararları düzeltmeye çalışıyoruz. İnşallah başarılı oluruz. Tüm temennimiz bu. 👍

teknoloji dünyaya bir çok kolaylık katmıştır bunlardan bir kaçı ise ulaşım haberleşme vb. dir.

Giydiğin elbiselerden tut cebindeki telefona tablete kadar teknoloji vardır