Teknolojinin yararlı olduğu konular ve alanlar hangileridir?

sizce gerçekten yararlı mı? yoksa zararlı mı?

Bu sorunun cevabı olarak çok sonuç var fakat küçük bir kısmına değenelim :
•dünyanın her saniyesinde yeni haber alabilmek
•zor hesaplamaları anında yapmak
gibi ama daha açıklayıcı olması için gruplar halinde söyleyeyim :
•iletişim
•bilim
•gündelik hayat
•sanat
•eğitim ve birçok benzeri alanlar var .

Teknoloji doğru kullanılırsa yararlıdır. Gündelik hayatta neredeyse çoğu işi teknoloji sayesinde yapıyoruz. Mühendislik alanında , tarımda, inşaat sektöründe teknoloji sayesinde çok kısa sürede binalar, fabrikalar , hastahaneler yapılabiliyor. Depreme dayanıklı akıllı binalar yapılıyor.

 • Teknoloji doğru kullanıldığı taktirde bir çok faydaları var. Ama aksi olursa bir çok sorunlar yaşanabiliyor.
 • Teknolojinin faydaları; örn.Telefon veya bilgisayarda İnternet üzerinden bilinmeyen bir çok konular araştırılıp ögrenilebilir.Alışveriş,fatura ödeme ve satış vs. yapılabilir. Teknolojinin Bunlar gibi daha bir çok faydaları var..
 • Hem yararlı hem de zararlıdır. Bazen bir yere gitmeden bir işini halledersin yararlıdır. Bazen kötü kullanırsın zararlıdır

  Teknoloji her geçen gün gelişmekte ve hayatımı kolaylaştırmaktadır. Ulaşım daha kolay, iletişim daha kolay, yemek pişirmek, bir şeyler öğrenmek daha kolay gibi hayat standartımızı olabildiğince yukarılara çıkarmaktadır. Şu an kullandığımız birçok şey belli bir teknolojinin ürünüdür. Bunj olabildiğince bilinçli kullanmamız sonucunda herhangi bir zarar vermez.

  Teknoloji nasıl kullanıldığına bağlıdır. Bazen çok çok kolaylaştırıcı bir etki gösterir bazen fena

  Teknolojinin hayatımıza yararları saymakla bitmez, birçok işlerimizi teknoloji sayesinde hallediyoruz, fatura ödemeleri, internet alışverişleri, bilmediğimiz bir konu hakkında araştırma gibi tenoloji doğru ve bilinçli bir şekilde kullanılırsa zararlı olmaz.

  Teknoloji işlerimizi kolaylaştırmak için fazlasıyla yararlı aynı zaman da dışarıda parayla edineceğimiz bilgileri ücretsiz olarak internetten bulabiliyoruz. Zararları ise bizi kendisine çok bağımlı yapmış olması.

  Hem yararlı hem zararlı diyebiliriz. Yararlı olan kısmı küresel bir haber yığını olması ve bunun yanında tüm insanlığın tek bir tuşla öğrenmek istediği her konuda bilgiye ulaşabilmesini sağlayan temel araçlardan biri olması. Bunun yanında da araştırmak istenen bir konu hakkında sayfalarca ansiklopedi okumak yerine kolaylıkla ulaşılabilecek bilgiyi insanlara sunması. Zararlı olan kısmı ise kullananın amacına bağlı olarak insanı dış dünyadan uzaklaştırıp asosyal hale getirebilmesi ya da amacının dışında kullanıma bağlı yanlış yönlere sevk etmesi gibi nedenlere yol açabilir.

  zararlı ya da yararlı olan teknoloji değildir. insanın ta kendisidir. teknolojiyi iyi kullanırsak iyi, kötü kullanırsak kötü olur. hayatımızı kolaylaştırmak, yeni bilgiler edinmek, kendimizi geliştirmek, öğrenmek gibi şeyler için kullanıldığında dünyadaki çoğu şeyden yararlıdır diyebiliriz.

  Teknolojinin artık yarar sağlamadığı bir alan neredeyse kalmadı özellikle sağlıkta ve eğitimde çok büyük faydaları oluyor.

  Çocukların ödevi olduğunda oradan bilgi ediniyor televizyondaki haberler oraya cıkıyor

  Teknoloji sayesinde insanlar evlerinden üniversite sınavı kazanabiliyorlar. Eskiden böle bir imkan yoktu.

  nasıl kullanıldığı önemli zarara kullanılırsa yararlı zarara kullanılırsa zararlı

  Bence gerçekten yararlı internet ya herşeyi oradan öğreniyoruz önceden.

  Eğer ki nasıl kullanıldığını bilirsek gerçekten zararından çok faydası olduğunu düşünmekteyim. Hayatımıza teknoloji girmeden olan ortamı düşünürsek;
  Haberleşmelerin en az bir kaç gün sürdüğü,çeşitli kanatlı hayvanlar aracılığıyla ,kervanlarla yapıldığı ya da insan gücüyle yürüyerek bilgilerin ulaştırılmaya çalışıldığı bir ortam mevcut. Şu an ki teknolojiyi sadece bilgisayar ,telefon değil tüm teknolojik araçlar kapsamında alırsak herhangi bir haberin dünya çapında yayılması belki 5-6 saniyeyi bile almaz.
  Önceden bir konu hakkında bilgi almak istesek belki yüzlerce kitap okuyup sonrasında onları harmanlayıp bir sonuca ulaşabiliyorduk ama şimdi bunu göz önünde bulundurduğumuzda öğrenilmek istenen şeyin cevabı çeşitli kaynaklarla önümüze saniyesinde seriliyor.
  Dünyanın bir ucundan bir ucuna kuş göndermektense şu an yazışma aracılığıyla saniyesinde konuşma ortamı oluşturmak bana göre teknolojinin çok büyük bir olacağıdır. Günlerce ulaşamadığımız bilgilere de birçok kaynaktan ulaşmak çok büyük bir kolaylık.