Telefon bağımlısı mısınız?

Her geçen yıl telefon modelleri artıyor. Tüketmeyi seven insanlarda her yeni çıkan modeli önce almak için birbirleriyle yarışıyor. Siz telefon bağımlısı olduğunuzu düşünüyor musunuz?

Aslında ben telefon bağımlısı falan değilim telefonumda bozulmasa yenisi de almam ama bu siteden sonra resmen telefonla bağımlı yaşıyorum ben nerdesem o orda şarjı bitmese ayrılmayacağız.

Ben şahsen telefona bağımlı olduğumu düşünmüyorum çünkü telefona ihtiyacım olmadığında ya da telefonla başka bir işim olmadığı zaman telefonumu kullanmıyorum. Aynı zamanda sevdiğim insanlara birlikteyken ve telefonla çıkarmıyorum ya da telefonu kullanmıyorum bu nedenle hiçbir zaman bağımlı olduğumu düşünmedim. Bir telefona gereğinden fazla para vermenin de mantıklı olduğunu düşünmüyorum. Telefon yalnızca haberleşmek için kullanırsa daha mantıklı olur ve daha sağlıklı olur diye düşünüyorum çünkü hem ellerimize hem gözlerimize ciddi anlamda geri alınamaz zararlar veriyor.

Evet kabul ediyorum telefon bağımlısıyım ama kurtulabilirim.

Malesed telefon bağımlısıyız.Ne kadar kabul etmesekte öyleyiz.Şarjı bittiginde bile sarja takıp yanında bekliyoruz.Uygulamalardan cıkamıyoruz .Bu siteden de aynı sekilde.

Ne yazık ki bende bir telefon bağımlısıyım telefonum yanımda olmadığın zamanlarda kendimi eksik hissediyorum.

Malesef ulke olarak telefon bagimlisi haline geldik bu konuda sisyal medyanin payi buyuk.

kendimi pekte telefon bagımllısı olarak görmüyorum zaten mevcut telefonumda buna pek izin vermiyor :slight_smile:

Evet maalesef telefon bağımlısıyım. Kurtulmam lazım bundan bir an önce.

galiba bagimlisiyim cok vakit gecriyorum ve basindan ayrilamiyorum

hayır telefon işlerimi görmek için kullanırım daha çok.

İlk aldığımda bağımlı olmuştum ama şimdi saçma geliyor mesaj ve alo demek için yeterli

bu siteyle tanışana kadar degildim. Su an her boslugumda elimde buluyorum telefonu.

ben telefon bağımlısı değil o insanları da anlamış değilim bozulmadığı sürece telefona para vermek çok gereksiz o kadar paraya yazık bence

bağımlısıyım ama kendime söz gecırebılen biriyim telefonsuz da durabilirim

Telefon bağımlısı değilim, bilgisayar bağımlısıyım. :slight_smile: Sık sık telefon değiştirmem, daha elimdekini bile değiştirmedim uzun süredir aynısını kullanıyorum. Her yeni marka ya da model çıktığında da almak için uğraşmam. Bir telefonun ihtiyaçlarımı karşılaması yeterlidir. Fazlasına gerek yok.

çok severim telefonumu ama telefonu nerde ararı bakarım ne yapsak anlatsak diye dururuz telefonumla hep.

oyle oldugumu dusunuyorum yani bu aralar ozellikle, cunku ugrasacak pek bir seyim yok can sıkıntısı işte.

ah şu sanal alem ah

telefon değil de bilgisayar bağımlısıyım ama o daha güzel zaten