Telefon parmaklara zarar verir mi?

Telefonun parmaklara zararları var mı? Bu zararlar nelerdir?

Benim bazen çok tutmaktan parmaklarım uyuşuyor nerdeyse hissedemicek duruma geliyorlar.

parmaklara ve kemiklere ağrı yapıyor özellikle çok kullandığım güler bileklerim çok ağrıyor

Gelişim çağındaki çocuklarda daha çok etkili olan baş parmak kasılması ve parmak tendomlarındaki hasarlara sebep vermektedir.

Çok fazla mesaj yazınca parmaklarda uyuşma meydana gelebiliyor.

Evet telefon doku harabiyetine sebep olur .Ilerde sinir kaybı yaşamımıza sebep olur. Ben bir yerde okumuştum ilerde yeni nesilin baş parmaklari yazmaktan daha uzun olacağı söyleniyor.

Eklemlere zarar veriyor. Parmaklarda ve kollarda uyuşma oluyor.

Telefonun aslında parmak kaslarına faydası var diyebiliriz. Ama zararı olarak bakarsak bütünüylr tüm vücudumuza zararlıdır.

Kesinlikle uzun vadede çok büyük zararları olacağını düşünüyorum. Çünkü uzun süre telefonunla uğraştığım zaman ellerim de soğuma ve uyuşma oluyor. Hatta bazen eklemlerimde ağrıma meydana geliyor. Hareket zorluğu da yaşıyorum ağrı olduğu zaman. O yüzden çok fazla cep telefonu kullanmak parmaklara zarar veriyordur. Hem sürekli radyasyona da maruz kalıyoruz.

Eller sürekli sabit kaldığı için, telefonda radyasyon bulunduğu için tabi ki de zarar verir diye düşünüyorum.