Telefonlar neden ısınır?

Telefonlar neden ısınır?

Isınan telefonu nasıl soğutabiliriz?

Telefonların bataryası ömürleri bitmesine yakın zamanlarda olduğundan daha çok ısınmaya başlar. 5 dakika bile sosyal medyada takılsan hemen ısınır. Batarya ömürü az kaldığı için ısınıyorsa eğer bataryası değiştirilmelidir. Genel olarak bir ısınma varsa geçiçi olarak mermere telefonu koyabiliriz.

Telefon bataryası fazla şarj olduğu zaman çok ısınır.Ayrica sosyal medyada fazla kalındığı için ısınma olur.

Benim telefonumun arka kapağı metal oldugu için elime aldığım an ısınmaya başlıyor pil ömrü ile alakalı devil bence çünkü aldıgım günden beri böyle nerdeyse 3 sene oldu .Suan için bir sıkıntısı yok ama uygulamalar daha çoo ısıtiyor .

Telefon bataryalari ozellikle orjinal olmayan bataryalar telefonu isitabilir,yine orjinal olmayan sarj aletleri de telefonu fazla isitip bataryanin patlamasina bile yol acabilir.

Bu soru daha öncede sorulmuştu diye hatırlıyorum:smiley: Neyse yine cevap veriyorum telefonlar oyun ve çok fazla internet kullanımından ısınır.

Aşırı kullanımdan dolayı ısınır. Sıcak havalarında bataryayı ısıttığı bilinmektedir. Çakma batarya olursa da aşırı ısınır. Soğutma işlemini telefona biraz mola vererek yapabilirsiniz.

Telefonların bir ömrü vardır telefonlar bu ömrünü bitirmeye yakın olduğu zaman artık eski gücünü koruyamaz ve ısınmaya başlar telefon ısınmasının bir nedenlerinden midir ondan başka nedenler de vardır bataryasının şişmesi batarya şişti telefon zorlanır ve ısınmaya başlar başka bir neden daha vardır Bu da telefona fazla yüklenilmesi telefona haddinden fazla programın yüklenirse telefon hangi birini açacağını zarar veremez bir sistem şimdi yüklenmeden dolayı iyi bir vakitte büyük sorunlar çıkartır bir telefon bulabilir Hatta patlayabilir de bundan korunmak için telefonunuzu Her 3 ayda bir bakım servisine götürmek en doğrusu olacaktır. Tabii daha kuvvetli telefonlar ısıtma yapmamak için daha duyarlıdır.

telefon elimizden hiç düşmüyor ve sürekli şarjda benimkide çok ısınıyor sıgutucusu var arada teli temizliyorım işe yarıyor

Telefonla çok oynuyorsanız ve de zaman geçirdiğiniz uygulamalrın boyutu büyükse telefonu hem kasıyor hem ısındırıyor.

Sürekli elimizde olduğu için ısınır,teller metaller var sonuçta.Sogutmak için se bir müddet kapalı tutabiliriz veya bıraktıgımız zaman kendisi soguyor zaten…

gün aşırı oyun oynama ve aktif olmak başlıca nedenlerdır

Şarjda iken bir miktar ısınması doğal çünkü elektrik akımı oluyor fazla ısınıyor ise ya batarya da sorun var ya da telefon gerektiği kadar şarj almıyordur kabloyu ve adaptörü değiştirerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz

genellikle oyun oynandığı için ısınır. Islemci Yada batarya ısınır bundan kaynaklanır. Bir müddet oyun oynamayı bırakırsak ısı derecesi düzelir.