Telefonum yüzde kaç olduğunda şarj etmek lazım?

Kimine göre şarjı yüzde bir olduğunda bırakın diyor Siz şarjınız kaç olduğunda şarja bırakırsınız Ben 20 de bırakıyorum bazende değişiyor?

ben uyarı verdiginde takarım ama bazende sarjda da oynayabiliyor uz buda telefonun bataryası ni bitiriyor kişiye göre değişir bazı sarjda bazısı biter takar şarj eder çıkarttir

Yüzde 15’ten düşük oldu mu takılması lazım telefon sürekli sarzda olursa bozulabilir

Az önce %86ya düştü ve şarja taktım. Normalde son noktasına kadar kullanmak lazım ama sabah şarjdan çektim, bu siteyi gördüm vs vs ve yarım saate evden çıkıp okula gitmem gerek. Bu şarj o zamana kadar daha da azalacak, o şarjla da okula gidersem beni yarı yolda bırakır telefonum

%5 e düşünce şarja takarım ben.Pilin tamamen boşalmasını beklemeyin bence

eskiden pil yüzdesi önemli idi ama artık pek önemli değil ama genedepili korumak istiyorsanız %15 ideal bence

Benim telefonum iyi aile telefonu.Öyle her yerde şarj olmuyor.Sadece evde edebiliyorum o yüzden.

Yüzde otuzu gördüğünde telefonu şarja takarım. Yüzde otuzdan sonra telefonumun şarjı su gibi akıyor. :slight_smile:

Ben bitene kadar takmıyom şarjım bitince daha yeni takıyorum.

Ben daha çok 10 olduğu zaman şarja takıyorum. Genellikle dışarıdan işim olduğu zaman yarısında bile takıyorum.

Yüzde kırk ve ya otuzun altına düştüğünde takarım telefonumu şarja.

yüzde 0 olunca sarja takmak guzel olur

Ben genelde %20 de telefonu şarja takıyorum 1 saat şarj oluyor

Ne kadar olması gerekir șarja takmak için bir fikrim yok ama Bi arkadaşım vardı tam bitmeden takmazdı. Ben 50 bile olsa takıyorum yola çıkcaksam. Evdeysem sonuna kadar bekliyorum.

Aslında en sağlıklısı telefonu kapatıp şarj etmektir.Pil ömrü ve telefonun ömrüde uzun olur ama ne yazık ki çoğumuz bu şekilde yapmıyoruz malesef

Aynen ben de öyle yapıyorum 50 80’lerde taktım oluyor ama kimine göre%2 olmadan kimse takmıyor. Çünkü telefonun ömrünü azaltıyor.Muş Bu yüzden. Telefonun şarjı bitmeyene kadar takmamak gerekiyormuş. Eğer takarsak şarjınız daha çabuk bitme sebebi olurmuş.

Sizin de söylediğiniz gibi telefonun şarjı yüzde yirmi kaldığında uzaklaşmak gerekiyor. Çünkü yüzde yirmisinden sonra yaydığı radyasyon etkisi çok daha fazla olduğu söyleniyor.

Telefon %15 kalınca şarja takıyorum. Bazen de tamamen bitmesini bekliyorum.

genel olarak en sağlıklısı 1 kalınca takmak ama su zamanda herkes yarısında takıyor, Bende dahil olmak üzere.

Bende yùzde bir olduğunda takıyorum genelde