Telefonum yüzde kaç olduğunda şarj etmek lazım?

BENCE BİL ÖMRÜ İÇİN %1 OLUNCA ŞARJ ETMELİYİZ

Telefon yüzde kaç olduğunda şarj etmek gerekir bilmiyorum ama ben yüzde bir kalana kadar muhakkak kullanırım son anda şarja takarım

Telefonunuzu tamamen sarjı bittiğinde takmanız daha iyi olacaktır. Çünkü daha iyi ve uzun ömürlü saatte dolması gerekir ve sürekli şarja takmanıza gerek kalmaz. Eğerki yarıda doldurursanız hem sarj yeri olan, soketi sürekli takarak hem bozulmasına, hem de ısınmasına yol açabilirsiniz.

Telefon şarjları yüzde elinin altında olduğuna şarja takabilirsin. Ama 100 de ellerinin üstünde kanatlı aşağıda takılmaması gerekir . özellikle 100’de 15 civarında takılması daha uygundur telefonun uzun ömürlü bakımından.

Benim telefonum şuan %15 ’ ten sonra telefonu şarj et uyarısı vermekte fakat bazı kişiler % 0 olunca şarj etmeniz gerekmekte diyor bende ne zaman bana uyarsa o zaman şarj etmeyi tercih ediyorum.

100 / 50 görünce sanki şarjim bitmişte kapancakmiş gibi telaşlaniyorum. Genelde ya hep jarjdadir yada kapanmişdır jarjsizliktan ortası yok bnde .

kardeşim ben cep telefoncuyum her telefonda şarjın tam bitmesi lazım %50 %60 arası sakın şarja takma pili bozarsın iphone kullanıyorsan telefonunu %100 şarj etme en fazla %90 çünkü iphonelar 500 kere %100 şarj edilince bozuluyor ve fiyatlarıı pahalı açıkçası pil sıfırlandıgında tak senin için daha saglıklı olur

Telefonunuz yüzde on beşi gösterdiği zaman şarj etmeniz gerekiyor. Çünkü tam şarjı bitmeden takmak telefon bataryasına zarar verir.

%20 çok ben herzaman %5 taş patlasa %10 da yapıyorum saglıklı olan budur.

Telefonun çabuk şarj pilinin bozulmasını istemiyorsak; telefonun şarjı % 5 olduğunda şarja takmamız lazım ve tam dolmadan da çıkartmamız gerekir.

yüzde 1 olduğunda şarj etmek lazım kapanmamasına dikkat edilmeli

Telefonun yüzde kacta şarj edilmesi konusunda çeşitli söylemler vardır. Bence en doğrusu yüzde 15’ij altına inmeden şarj edilmesi.

Telefonda yer alan şarj doluluğunu gösteren imge kırmızı olduğunda daha çok radyasyon yaydığı için çok tehlikeliymiş.Bu nedenle , şarj doluluk göstergesi kırmızıya dönmeden şarj edilmeli.