Televizyonda filmler yerine haber programlarının artırılması daha iyi olmaz mıydı?

Televizyonlarda filmler yerine haber programlarının artırılması daha iyi olmaz mıydı?

Yani hangi açıdan olduğu önemli. Haber kanalları bile artırılsa sürekli aynı şeyleri izlemeye devam edeceğizdir. Filmlerde aynı şekilde aynı sahneleri izleyip duruyoruz. Şimdi 3 tane haber kanalı varsa hepsinde aynı haberler veriliyor, 10 tane de haber kanalı olsa yine aynı haberler verilecektir. Farklı bir şey olacağını düşünmüyorum.

Olamaz çünkü haber saatleri bellidir birde belli saatte film saatıdır hep haber olsa kimse televizyon izlemez

Haber programları eğer tarafsız ve korkmadan iş yapsalardı evet daha iyi olabilir idi .

Daha iyi olurdu. Ama düzgün yapılsaydı. Şu anda çoğu haber kanalı düzgün iş yapmıyor. Haber kanallarının çoğu para için bunu yapıyor. Çoğu birbirinden kopyalıyor. Yalan yanlış bilgiler veren haberler de çok.

Filmlerden faydalı olanlar var ama çoğu kurgu olduğu için haber programları daha iyi haber olması lazım.

Taraflı haberlerin bize bir faydası olduğunu düşünmüyorum. Neredeyse tarafsız haber yapan kanal kalmadı. Ancak insanların filmlere de ihtiyacı olabiliyor bazen. Şuanki haber bültenleri yeterli bence.

gündemden haberdar olmak her zaman çok iyi bir şey olur ama zaten ilgi duyan kimseler her türlü internet ortamında veya gazetelerden bu açlığı giderir. Her şeyin dengelisi güzeldir kararında orantılı

Haber programları siyaset haberleriyle dolu. Zaten ülke olarak sürekli siyasetle iç içe kalıyoruz. Dolayısıyla filmlerin yerine haber programlarının arttırılması doğru değildir bence.

Haber programlarının içeriği ciddi bir içerik. İnsan her zaman ciddi olmamalıdır.

hergün aynı haberleri ısıtıp ısıtıp veriyorlar saçma sapan haberlere yoğunlaşıyorlar hangi şehit haberi gündemden düşmedi öyle bir dünyadayız ki bizim için şehit olan güzel yüzlü insanların haberleri bir dakka bile sürmüyor

Haber programlarıda artık günümüz dizileri gibi kendini tekrarlıyor yani çok tekrara düşmekte bence hafta boyunca sürekli aynı haberleri veriyorlar. Ve sürekli haber cidden çok sıkıcı olurdu diye düşünüyorum.

Televizyonda filmler yerine haber programlarının olması iyi olmazdı.Çünkü filmler de haber programları da iyice bozuldu. Onun yerine faydalı programlar arttırılmalı.

Hayır olmaz çünkü haberler her kanalda aynıdır bir kanalı izlesen yeter ama filmler ve diziler her kanalda farklıdır .

Televizyondaki filmler tabiki yeni genç nesli fiziksel psikolojik olarak olumsuz etkilemede ama haberinde filmlerden kalır yanı yok
Bazı bilgilendirici haberler hoşuma gider ama trafik kazası,cinayet, taciz,tecavüz gibi kötü olaylar gösterildikçe insanlar bunları artık normal karşılar hale geldi. Ve bu gibi kötü olaylar artar oldu.
Gündemden haber olmak isteyenler kendileri araştırabilir bence.
Haberlerde tecavüz, özellikle günümüzde artan küçük çocuklara tecavüz, cinayet gibi konular daha çok gündeme gelmekte ve bu konuda suça sahip kişilerin suçsuz olduklarına dair haberler yaygınlaştıkça suça meyil daha da artmaktadır.

Doğru ve saf şeffaf bir habercilik anlayışı ile olacak ise çok harika olur ama bu bizim ülkede biraz zor herkes taraflı haber yapıyor.