Ter neden kokar?

Ter neden kokar? Ter kokusu doğal yollarla nasıl önlenir?

Normal yollarda ter insan vücudunun ürettiği bir sıvıdır. Bunun kokmasının sebebi terleyen yerlerde bulunan vücut kıllarıdır. Vücut kılları bakteri üretir. Bu da kokuya sebep olur.

Ter vücuttaki toksitleri atmamız yarayan bir vücut sıvısıdır. Bu yüzden çok fazla terlemek kötü koku yayar.

Ter,bakterilerin rahatça üreyebileceği bir sıvıdır.Bakteriler üredikçe kötü kokuya sebep olur.

Ter vücuttaki toksitleri atar dolayısıyla kokması normaldir ama bakımsız insanların, daha az banyo yapanların teri daha çok kokar, insanların yedikleri de ter kokusunu etkiler. Ter kokmamak için pudralı deodorant veya doğal deodorantlar kullanılması uygundur.

">

TER NEDEN KOKAR ?

Terlediğimiz yerlerde bakteriler bulunur . Bakteriler terden beslenir ve beslenme sonucu atık ortaya çıkarır . Bakterilerin oluşturduğu bu atıklarda kötü kokuya yol açar .

TER KOKUSUNU DOĞAL YÖNTEMLERLE ÖNLEMEK

  • 1.LİMON SUYU : Bir limonu pamuğa sıkın ve terleyen koltuk altı bölgenize sürün. Bakterileri öldürecek ve kokuyu giderecektir.
  • 2.KARBONAT: 1çay kaşığı karbonatı suyla karıştırın ve hamur kıvamına getirin daha sonra ise koltukaltınıza sürün . Hem kokunuzu giderecek hem de koltuk altınızın beyazlamasını sağlayacaktır .
  • 3.ELMA SİRKESİ : Bir pamuğa biraz elma sirkesi dökün ve koltuk altınıza sürün . Elma sirkesi bakteri üremesini engelleyerek kokuları önleyecektir .
  • Ter vücudumuzdaki pis atıkların çıktığı bir atıp sıvısıdır o yüzden pis kokar