Teravih namazı farz mıdır?

Teravih namazı farz mıdır?

Mezheplere gore değerlendirir mısınız?

Teravih namazı, ramazan ayında tutulan oruç ile birlikte iftardan sonra kılınan 20 rekatlık namazdır. Teravih namazı farz değil sünnettir. Peygamber efendimiz, teravih namazı farz olmaması için teravih namazını camiide degil evde kılardı.

Teravih namazı sünnettir. Ramazan ayında yatsıdan sonra kılınır.

Teravih namazı farz değil sünnettir ve camide kılınması da kifai sünnettir.

Namazların hepsi farzdır ama teravih namazı ise peygamberimiz tarafından sünnet olacağı söylenmiştir.

Farz değil sünnettir peygamber efendimizin yaptığı ve bizimde yapmanızı istediği 20 rekâtlık bir namazdır

Ramazanda bir ay boyunca kılınan teravih namazı farz değil, sünnettir.

teravih namazi farz degil sunnettir. Kilmak isteyeenler kilabilirler…

Teravih namazı Ramazan ayında kılınan ve sünnet olan bir namazdır. Vacip değildir yani.

Hayır hayır teravih namazı farz değil, isteyen kılar isteyen kılmaz kilinirsa sevabı çok yani ama kılmak istemeyen kılmayabilir kilinsa iyi olur.

Teravih namazı farz değildir. Oruç ayında yatsı namazını kıldıktan sonra 20 rekat kılınır. (Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem, Hazreti Muhammed’in sünnetidir.)

Teravih namazı farz değil sünnet bir ibadettir. Ramazan ayı boyunca yatsı namazından sonra yirmi rekat kılınan Peygamber Efendimizin fünneti olan bir namazdır.

Peygamberimiz Ramazan Ayı’nda diğer aylarda yapmadığı birşey yapardı.Fakat bunu ashabını özellikle çağırıp yapmazdı.Hadisi şeriflerde anlatıldığı üzere ashap anlatıyor.Peygamberimiz Hz.Muhammed bir akşam yatsı namazından sonra çıktı tek başına namaz kılmaya başladı.Bunu gören ashabı diğer günde etrafında birikmeye başladı.Her gün peygamber efendimizle namaz kılmaya başladılar.Teravih namazı Hz.Ömer zamanına kadar münferiden kılındı.Hz Ömer bir imam seçip bundan sonra bu namaz cemaatle kılınsın diye buyurdu.Kısacası teravih namazının hükmü Sünneti Müekked’dir.