Terkedilen bireyler ne yapmalı?

terkedilen bireyler ne yapmalılar?

Terk eden kişiyi unutmalı ama söylendiği kadar kolay değil. Ama kesinlikle pesinden koşmamalıyız kimsenin. Sessizce kabullenmek gerek.

Rahatça gezip dolaşabilir bence istediğiyle konuşur istediğiyle fotoğraf çeker istediğini giyer istediğini söyler ilişki aynı korona gibi muhakkak bir kısıtlama uygulanıyor :grinning:

Biten ilişkinin tekrar başlama şansı yoksa yapması gereken ilk şey ilişkiyi yaşadığı kişiyi unutması.Unutamayıp bağlı kaldığı sürece acıdan başka birşey yaşamıcak,hayatına kaldığı yerden devam etmeli tabiki bunları söylemek kolay uygulamaz zor ama yapılması gerekenler bunlar.

Kesinlikle kafaya takılacak bir durum haline gelmemeli bu. Çok zor bir şey evet kabul ediyorum ama kendi kişiliği ve ruhu, gururu her şeyden çok daha önemli. Birisi terk etti diye hayat bitmiyor. Dünyanın sonu geldi durumuna getirilmemesi gereken bir durum.

Terkedilen bireyler arkadaşlarıyla buluşup kafa dağıtmalı her şeyin bir sonunun olduğunu bilmeli ve buna göre haraket etmelidir.

Terk edilen birinin geri dönmesi mümkün sayılmaz. Geri Gelse de eskisi gibi olmaz, onun için eğer terk eden kişiyi yavaş ve yavaş kafasından çıkarıp unutması gerekir. Eğer aklından çıkarıp unutmazsa bu kişinin canını daha çok acıtır.

Sezen Aksunun dediği gibi Ben de Yoluma Giderim diyip yoluma giderdim. Kimsenin egosunu tatmin edemem.

Terkedilği kişiyle asla bir iletişim halinde olmaması gerekir hobi edinmeli ve takmamak için kendini meşgul etmeli dediğim gibi hobi edinerek spor yaparak sosyaleşerek ona iyi gelen şeyleri yapmalı.

Kendini müziğe yada ilgisini çekecek kafasını dağıtacak şeylere vermeli.

Terkedilen bireyler asla uzulmemeli aglamamali tabi zordur bu durum ama unutmalilar daha sonra kendilerine ceki duzen verip o kisinin geri gelmesini istiyorlarsa tabi onun kiskanabilecegi fotograflar paylasilmali mutlu oldugunu gormeli ve cilgina donmelidir bunu terk edildikten hemen sonra degil bir kac hafta sonra yapilmali ki onun icin paylastigini ve o dusunceye girmemeli daha sonra emin olun ki geri donecektir

Kabullenmelisiniz. Her şeyin bir başlangıcı olduğu gibi sonu da vardır. Birinin sizi seviyor olması, ömrünün sonuna kadar sevecek olması anlamına gelmez. Anlayış gösterip yolunuza devam edin.

Öncelikle sakin olmalıdır. Terkedilmek üzdüğü kadar insanları sinirlendirebilir. Bu sinir de kötü olaylar’a yol açabilir. Sakinleştikten sonra biraz dinlenmek gerekir. Toparlanmak zaman alır…

Terk edilenler üzülüp sızlamak yerine kendine yatırım yapıp gelişmelidir .Zaten o kişi pişman olur.

Terk edilmiş biri olarak kesinlikle düşünmemek gerektiğine inanıyorum. Çünkü düşünüldüğü takdirde, psikolojisi bozulan siz oluyorsunuz. Bunu hiç üzülmeyin, hiç ağlamayın diye palavralarla da süslemiyorum. İlk 3 gün istediğiniz kadar üzülün ama 4. gün artık ‘kendine gel’ diyerek ayağa kalkın ve boş zamanlarınızı değerlendirmenin peşine düşün. Aksi takdirde 3 günden fazla üzülmek, sizi ilerde ciddi bir pişmanlığa sürüklüyor. Sen yaptın mı derseniz, ben 1 haftada yemeden içmeden kesildim 5 kilo verdim. Saç derim dahi yaraydı stresten, o kadar ki banyoya girdiğimde canım yanıyordu yaralarıma su ve şampuan değdikçe. 45 gün kadar hayatla bağlantımı kopardım ama herkesin dik duracağı bir gün gelir ya, ben de 46. günde ‘ne oluyorsun kuzum kendine gel’ dedim ve o günden beri geçmişteki 45 günüme yanarım. Bırakın yahu, kimse için değmiyor, değmeyecek de. Hiç kimse bulunmaz Hint kumaşı değil ve en değerli kendinizsiniz. Bunu bilerek, terk edilme durumuna ‘oh be kurtulmuşum’ gözüyle bakın. Benden tavsiye :slight_smile:

">

Kendine zaman tanıyıp unutmalı ve yoluna daha güçlü şekilde devam etmelidir. İnsanları yaptığı hatalar ve yediği kazıklar güçlendirir.

Öncelikle ne kendine nede karşı tarafa zarar vermemeli . Sabırlı bir şekilde kendini toplamaya başlamalı. Ve hayatını düzene sokmalıdır…

Sakince bir köşeye çekilmeli, Müslüm Baba’nın şarkılarından açmalı müzik bittikten sonra hiçbişey olmamış gibi hayatına devam etmeli.Çünkü dünyanın sonu gelmedi.Hayat devam ediyo.

her şeyin bir zamanı vardır. Seviyorum diye kalkıp çabalarsa daha kötü olur daha da uzaklaşır. Hiçbir şey yapmayın. Uzulseniz bile belli etmemeye çalışın çünkü sizin bu halinizden faydalanmak isteyen insanlar olacak. O da ben gittim bak ne hallere düştü diye böbürlenip gezecek. Umursamaz davranın. Yakınınızda ise, sürekli görüyor iseniz görmezden gelin ki onun canı yansın. Denenip onaylanmıştır. :+1:t3:

her şeyin bir zamanı vardır. Seviyorum diye kalkıp çabalarsa daha kötü olur daha da uzaklaşır. Hiçbir şey yapmayın. Uzulseniz bile belli etmemeye çalışın çünkü sizin bu halinizden faydalanmak isteyen insanlar olacak. O da ben gittim bak ne hallere düştü diye böbürlenip gezecek. Umursamaz davranın. Yakınınızda ise, sürekli görüyor iseniz görmezden gelin ki onun canı yansın. Denenip onaylanmıştır. :+1:t3: