Teröristin kırmızı bültenle arandığından haberi olmayan Cumhurbaşkanı olur mu?

Bir ülkenin cumhurbaşkanının böyle bir şeyden haberi olmaması mümkün mü ?

Bu mümkün değil. Devlet her durumda son çare olarak Kürt oylarına sarılmanın fayda getirmeyeceğini bir türlü anlamıyor. Bu ülke insanları çözüm sürecinden sonra Kürt siyasetini bitirdi. Artık Kürt siyaseti sadece belli bir kesimde hapsolmuş durumda ve bu kesim ak Parti’ye uzak duruyor. Ne yapılırsa yapılsın o kesimden Ak Parti’ye oy gelmez. Parti bunu bile bile hala o kesime şirin görünmek için esas kitlesini kaybediyor
Erdoğan’ın danışmanlarını gerçekten sorgulaması lazım.
Aponun kardeşinin devlet televizyonuna çıkması bile kararsız seçmeni CHP’ye itti

Bu bir siyasi polemik olmaktan çıkarılmalıdır. Ancak isim belli, kimin kardeşi olduğu belli, ne pislik olduğu belli, kime çalıştığı belli. Bunu bu televizyon kanalına çıkaran ya da bu şerefsizle röportaj yapan, yayın yönetmeni, genel müdür, basın danışmanı, sekreter, kameraman, muhabir hepsi görevden alınmalıdır. Burası Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. Bu namussuz bir de devlet televizyonuna çıkartılıyor çok abes. Bu sebeple bunun bu kanala çıktığında haberdar olan ve bilen istihbarat görevlileri ve yöneticileri, kolluk kuvvetleri, savcılar derhal haklarında soruşturma açılmalıdır. Bu güvenlik güçlerinin bir nevi çok pasif kaldığının işaretidir. Kendisine haber vermeyen bu durumu iletmeyen ya da bunu gizleyen görevli ve sorumlular mutlaka vardır, bunlar cezalandırılmalıdır. Aksi taktirde kendisi bu duruma kesinlikle müsaade etmezdi.

Bununla ilgili çok özlü bir sözümüz ama benim terbiyem müsade etmediği için yazamıyorum. Böyle bir yalan olur mu? Olmaz artık bu halkı bu kadar salak yerine koymayın böyle giderse bir sonraki seçimde oy verecek adam bulamayacaksınız. Bir Cumhurbaşkanı bu kadar kendi ayağına sıkamaz. Hadi senin haberin yoktu, senin istihbaratın, polisin, savcın, kanal yöneticilerinde mi haberi yoktu. İşinize öyle geldiği için çıkardınız kanala sonra istediğiniz sonucu alamayınca haberim yoktu arandığından deyin. Millet yer nasıl olsa diye ya bir ülkede, hele ki şimdi Cumhurbaşkanın haberi olmadan adım atabilecekler öylemi hiç inanmadım hiç.

Cumhurbaşkanın bunu bilmiyorum demesi elbette doğru değil. Fakat bu şu demek de değil, cumhurbaşkanı herşeyi bilmeli. Sonuçta bir adam ülkenin bütün kurum ve kuruluşlarının herşeyini bilemez. Danışmanları ve yardımcılarının bilmesi bildirmesi gerekir.

Terorist aranacak ve Recep Tayyip Erdoğan duymayacak. Duyda inanma.

böyle bişeyin mümkünatını olabilir mi. Hele ki bizim ülkemizde

Kesinlikle olamaz diye düşünüyorum. Bu çok anlamsızca bir durum bence.

Diplomasız cumhurbaşkanı olunabiliyorsa,fazla şey etmemek lazım

Oluyordur kardesim. neler neler görüyoruz. Bunu da görebiliriz.

Cumhurbaşkanının her konu hakkında bilgisi olması mümkün değildir. Bu konularda bilgilendirmeyi danışmanları ve bakanları tarafından yapılmalıdır. Eğer bu konuda bir eksiklik varsa buradaki eksikliği danışman ve bakanlar noktasında arayarak bir daha yaşanmaması için önlem alınmalıdır.