Tesettür giyim çeşitleri nelerdir? Beden seçimi, kombin ve renk seçimleri nasıl olmalıdır?

Tesettür giyim çeşitleri nelerdir? Beden seçimi, kombin ve renk seçimleri nasıl olmalıdır?

Tunik pantolon beden seçimi tam kalıp olması lazım ve renkler de genellikle uyum olması lazım

Güzel bir soru ve çok çeşitli cevaplar vermek kesinlikle mümkün. Tunik ve pantolon giyilebilir, etek ile kısa veya uzun bluzlar, gömlekler giyilebilir. Elbise giyilebilir, tesettürün daha iyi olması adına ferace, pardesü tarzı kıyafetler giyilebilir. Beden seçimi kişinin boyuna ve kilosuna bağlıdır lakin kişi salaş kıyafetler seviyordur üst olarak büyük bedenlere olabilecek kıyafetleri de kullanabilir. Normal boy veya bilek boy pantolonlar giyilebilir, şu anda bilek boy pantolonlar çok yaygın mesela. Ama tesettürün istenen gibi olması adına doğruluğu, yanlışlığı kişinin kararı sanırım çoğu zaman. Renk olarak da absürt renkler kombin edilmediği sürece kıyafetlerin uyumu sıkıntı oluşturmaz diye düşünüyorum.

Tesettür giyim çeşitleri ; tesettür elbiseler, feraceler, pardesüler, kaplar, tunikler, şal ve eşarplardır. ÖBu tip elbiseler vücut hatlarını belli etmemek adına zaten bol kesim olarak üretilmektedir bu sebeple herkes kendi bildiği ölçüsünü almasında bir sıkıntı yaşamayacaktır. Kombin yaparken tek rengin yakın tonlarının bir arada kullanıldığı ton sür ton veya zıt renklerin kombinlendiği color blockingten faydalanılabilir.

tesettür giyim bayanın hatlarının ve bedeninin belli olmayacak şekilde ve kapatacak kıyafetler giymesidir. Giyim çeşitleri tunik, pantolon, fereca, kap, pardesü, uzun elbiseler, etekler, şallar ve eşarplardır. Beden seçiminde çok dar kıyafetler seçilmemelidir, buna uygun kombinler yapılmalıdır.

Tesettür giyim çeşitleri bol pantalon eşarp ferace etek tunikler pardesü şal vb giyim urunleridir Bunlar bayanların vücut hatlarının belli olmaması için tercih edilir. Bedenler genelde kişinin bedenine göre seçilir ve kombinleri kişinin isteğine göre yapılır.