Thomas Mann kimdir? Düşünceleri ve görüşleri nelerdir?

Thomas Mann kimdir? Düşünceleri ve görüşleri nelerdir? Hayatı hakkında bilgi veriniz.

Paul Thomas Mann 20. Yüzyılın en önemli Alman yazarlarından biridir. Romancı bir yazardır. Bunun yanı sıra edebi ve sosyoloji ile yazıları vardır. Toplumsal zorlukları ile bir çok yazısı vardır.

Thomas Mann 6 Haziran 1875 yılında Almanya da doğmuştur. 20.Yüzyılın en önemli Alman yazarlarındandır. Romanların da genellikle eleştirisel olarak öne çıkmış olan yazardır. Nobel Edebiyat ödülünü 1929 yılında kazanmıştır. Thomas Mann
2 Dünya Savaşlarının başlamadan Nazilerin güçlenmesi, yönetimi ele alması ve kıyımları ile birlikte İsviçre‘ye kaçmış oradan Amerika Birleşik Devletlerin göç etmiştir. Eserlerin de genellikle Goethe ve Wolfgang’tan feyz almıştır. Avrupanın ve Alman ruhunun eleştirilerini ve analizlerini yaparak Alman hikayelerini ve Kıtab-ı Mukaddes de geçen olaylardan yararlanmıştır. Thomas Mann ilk romanı Buddenbrook Ailesi'dir. Bu roman da ailesinin örnek almıştır. Bilduns roman türünde eserler yazmıştır.

">

Thomas Mann , 6 Haziran 1875‘‘te Lubeckte dünyaya geldi .Simplicissimus adlı dergiyle beraber yazarlığa başladı. Filozof Arthur Schopenhover ve Friedrich Nietzsche’nin eserlerinden etkilenmiştir.Mann yetkin eserler vermiştir. Eserleri: Tristan,buddenbrook ailesi, doctorfaustus,büyülüdağ … 12 Ağustos 1955’'te vefat etti öldüğünde 80 yaşındaydı.

">