Ticaretin en zor yanı nedir?

Günümüzde bir çok insan ticaretle uğraşıyor. Kazanç durumu kişiden kişiye değişse de, bu işin de zorlukları var. Sizce ticaret yapmanın en zor yanı nedir?

Ticarette en zor olan şeyler, müşteri elde etmek, pazarlık yapmak, müşteriyi ikna etmek, satış yaptığın malın müşteri tarafından beğenilmesi, bu gibi şeyler olabilir.

Ticaret yaparken ticari zekanızın çok fazla olması gerekir. Yoksa istediğiniz kadar büyüyemezsiniz ve artık ne iş yapıyorsanız altından kalkamazsınız.

birçok kişinin de dediği gibi ticaret risktir . bu risklerin başında işinizi doğru seçmek vardır. Bunun yanında iş yerini doğru saptamak , güvenilir kaynak elde etmek , ortaklarınız olacak ise onları doğru bir şekilde seçmek , eleman seçimi de bir o kadar önemlidir sizi yarı yolda bırakacak insanlarla çalışmak en başta dediğim gibi bir risktir işte bunların hepsini bir arada bulmak en zor yanıdır illa bir taraf eksik olmalı ki böyle bir sual ortaya çıkmış olsun . . .

Ticaret kesinlikle yetenek isteyen bir meslek. Ben hayatta yapamam. Bence en zor yanı ödemeler ve müşteri memnuniyetidir. Bizim insanımız fazla şımarık 3 kuruş veriyor diye sizden çok fazla istekte bulunuyor.

bence zeki olunmalı ve işlettiğimiz yeri ayakkta tutmalıyız zor bir şey bence

Ticaretin en zor yanı bence geleceği kestirememektir. Ticaret yapacak olan biri öngörü konusunda oldukça başarılı olması lazım.

risk alabilecek kadar cesaretli ve ileri görüşlü olmaktır

Kaybetme ihtimaline karşı hayal kırıklığı ihtimalidir.

Ticarette en zor yan ne olup biteceğini bilmemen dir. Ticaret konusu teraziye benzer seni yukarıda çıkabilir aşağıda düşürebilir. Tam herşey yoluna girdiğinde sürekli bir sorunun çıkması en zor yanıdır.

Ticarette en büyük sorun alacağını alamamaktır. Mal ve hizmet karşılığını zamanında ya da hiç alamama durumu, çabuk bozulan mallar gibi sıralanabilir. ticaretin en önemli yanı sürdürülebilirliktir.

Merhaba akapulko, Ticarette önemli olan doğru zaman da doğru ürünü müşteriye sunmakdır… Üretici ve müşteri içinde riskleri vardır… Malın kalitesi,vb gibi birçok faktör vardır… Biride sermaye, sermaye yoksa ticaret olmaz… Ticarette müşterinin memnuniyeti ve pazarlama kısmının kusursuz olması doğru zamanda malın teslimatı… Ve en zor yanı malın müşteri bulamaması ve üreticinin iflası… :slight_smile: