Ticari hayatta başaralı olmak için ne gereklidir?

Ticaret hayatına atılsanız, başarılı olabilmeniz için neler gereklidir?

Bana göre ticari hayyatta basarili olmak icin iyi sermaye ve doğru konuda yatirim yapmak gerekir. Günümüzde en çok ihtiyaç duyulan bir konuda yatirim yapmak basarili olmamamiza yarayabilir.

İyi bir araştırma yapılmalı;boş ve rekabetin az olduğu alanlar seçilmeli;fizibilite raporları oluşturulmalı;eskiden derlerdi iyi bir plan bitiş bir iştir diye;sermayenizi efektif kullanabilmek için alanında uzman kişilerle çalışmalısınız.

Ticari hayatta başarılı olmak için ne iş yapılırsa yapılsın diğer rakiplerinden daha iyi olunması lazım. Ticarete başlar başlamaz kâr düşünülmemelidir. Bazı zamanlarda zarar bile edilir ama o zarardan çabuk kurtulmayı bilinmesi lazım.

Birinden duymuştum ve çok mantıklı gelmişti şu: “Türkiye’de yaşıyorsanız çok erken uyanmanız ve güne zinde başlamanız gerekiyor” Daha erken daha çok güne hakimiyet ve başarı için daha ok çalışmak.

Ticari alanda başarılı olabilmek için atılgan ve zeki biri olmalısınız. Diğer insanlara göre aklınızı biraz daha fazla kullanıp iyi bir planlama yapmalısınız.

Ticari hayatta başarılı olabilmek için en başta ticari bir zeka olması gerekmektedir. Onun dışında belli bir miktar sermaye de gerekmektedir tabii.

Ticari alanda başarılı olabilmek için çalışmak harekete geçmek gerekir.

Ticari hayat riskleri yüksek olan bir ortam.Bunun için iyi bir bilgi birikimi ve sorunlara anlık çözüm getirebilecek pratik bir zekaya sahip olmaları gerekmektedir.

Her şeyden önce sabır gerekli. Bir işletme uzun vadeli planlar ile başarıya ulaşır. Tabi işletme sahibinin tecrübeli ve iş hakkında yüksek düzeyde bilgisi de olmalı. İşletme içerisinde olabilecek sorunlara çözüm bulma çok önemli ve burada devreye iş sahibi giriyor.

Hangi alanda ticaret yapılıyor olursa olsun zirveyi temsil etme hedefi ile çalışılması bu alanda araştırmalar yapması gerekmektedir. Kendini sürekli yenilemesi lazım çünkü arz talep hergün değişen ve gelişen sınırsız bir alan. Ayrıca iyi bir sermaye ile yola çıkmalı ve doğru seçimlere yatırım yapması da oldukça önemlidir. Yapılan işin niteliği, yapıldığı yer seçildiği kanalın alıcı için rağbet gören bir ürün olması çok önemlidir.

Bilmediğimiz hiç bir işe girmemek ve hesabı kitabı zamanında kontrol edip aşırı harcamaya kaçmamak gerekir

Bana göre ticarî hayatta başarılı olmanın en büyük şartlarından birisi cesaretli olmaktır. Bir işe yatırım yaparken işin önünü arkasını düşüneceksin. Fakat cesaret olmadı mı asla ticaret yapamazsın. Tabi cesaretin yanında doğru tercih de çok önem arzetmektedir. Günümüzün şartlarında arz ve talep yoğunluğu olan işler tercih edilebilir.

Ticari işlerde başarılı olabilmek için kafayı kullanmak şarttır.Ticaretin ilk kurallarından biriside zeki olmaktır.Planlı ve proğramlı olmaktır.Gelir ve giderleri hesaplamazsak eğer batma ile karşı karşıya geliriz.

Doğru yerde, doğru zamanda ve doğru işi yapmak gerekir. Ticaret işi hem çalışma işi, akıl işi, hem de nasip işi. Ticari hayata atılırken ince eleyip sık dokumak gerekiyor. Özellikle yüksek sermayeli bir işe girerken temkinli adımlar atmak lazım. Ülkenin içinde bulunduğu şu zorlu dönemde ticari hayata yeni başlangıç yapmak pek akıl karı bir iş gibi durmuyor.

Ticarette başarılı olmak için mutlaka gelir ve gider muhasebesi yapılmalıdır. Bir denge kurmak şarttır. Yoksa kar edeceğim derken zarara uğrayabilirsiniz. Ayrıca ortaya koyduğun sermayeyi iyi bir alanda mantıklı bir şekilde değerlendirmen gerekir ki sonuçları kötü olmasın.

Dürüstlük, hak yememek, haksız kazanç sağlamamak, azim ve istek gerekli. Bunlar olduğu sürece daima kazanırsın.

Ticarette başarılı olmanın en altın kuralı sabır ve zekadır. Bunlara sahip olan bir kişi ticarette her zaman önde başlar. Bir diğer konu ise asla ticarette iflas edeceğim korkusu yaşamamaktır. Eğer bu korku yaşanırsa olumsuzluklar kaçınılmaz olur.

gelecekte nelerle karşılaşabileceğinizi bilmeniz açısından önemlidir.

Ticari hayatta başarılı olmak için gereken şeylerden biri özgüvendir bence. Yeterli seviyede özgüven kişiyi başarıya götürmede büyük rol oynar.