TikTok neden çok eleştirilen bir uygulama?

her zaman aşırı önyargıyla yaklaşılan bir platform bunun nedeni nedir

2 Beğeni

Çok fazla saçma sapan video olduğu için. Her önüne gelen saçma ve yozlaşmış video yüklüyor. Sebebi bu.

1 Beğeni

Bütün saçmalıklar yada içimizde gerçekleşen duyguları gösterebilme çabasi

Bütün saçma videoların hepsi orada ve gençlrin ünlü olacağım diye saçma sapan hareketler içerisine girmesi, saygı denen şeyin tiktok videosu çekilmesi uğruna ayaklar altına alınması gibi nedenlerden dolayı fazlaca eleştirilen bir sosyal medya uygulamasıdır.

1 Beğeni

Açıkçası zevkle izlenen eğlenceli paylaşımlar da yapılabiliyor. Ama toplum olarak yakıştırmadığımız davranışları ve deyim yerindeyse daha oturmasını kalkmasını bilen insanlar tarafından yapıldığında diğer insanlara absürt bir görüntü geliyor. Görüntüler ile hareketler kafamızda uyuşmuyor. Tabi diğer sosyal medyalarda ya da televizyon programlarında da paylaşıldığı için bu tarz görüntüler mizah amaçlı ya da eleştiri amaçlı olarak bu tiktok uygulamasının da bu yönde önyargılı bilinmesine neden oluyor.

2 Beğeni


Tamamen kullanıcı kimliğinden bence. Yani video içeriklerine baktığınızda deli saçması, orjinallikten ve mantıktan uzak, göz kanatan uygunsuz görüntüler içerdiğinden bu derece tepki görmekte bence.

1 Beğeni

Bence tiktok diğer ülkelerdeki gibi kullanılmayıp dilencilik için kullanıldığından ve izlenmek için saçma hareketlere girildiğinden bu kadar eleştiriliyor

1 Beğeni

Tiktokta odak noktası para kazanmak olduğu için kişiler kaliteye asla önem vermeyip en çok ne dikkat çekecekse ona göre içerik üretiyor ki bildiğimiz üzere bu dikkat çeken şeyler de abuk subuk hareketlerin olduğu videolar oluyor.

1 Beğeni

Pek tasvip edilmeyen davranışların sergilenmesi nedeniyle çok fazla tepki çekiyor, eleştiriliyor zannımca.
Aslında daha yararlı içerikler oluşturulsa belki bu uygulamaya karşı olumsuz düşünceler de azalabilir.

2 Beğeni

Ne kadar saçma sapan videolar,paylaşımlar,çocukklar için zararlı olanlad hepsi tiktok ta.İnsanlar eleştiriyor,karşı gibi görünüyorlar ama kullanmaktan da geri kalmıyorlar.Sadece Türkiye de bile tiktok kullanıcısı milyonlarca insan var maalesef…

1 Beğeni

TikTok uygulamasının Ön yargı ile yaklaşmasının nedeni para için ve İlgi çekmek için saçma sapan videoların paylaşılmasıdır. Tiktok’taki videolara bakınca orada üretilen içeriklerde gerçekten İnsanlar kendi özünden çıkmış başka bir karaktere bürünüyorlar.

2 Beğeni

TikTok’un çok eleştiri almasının nedeni kullanıcıların akıl dışı paylaşımlarla uygulamayı doldurmasıdır. Hal böyle olunca TikTok’un bu saçmalıklar için yapılmış gereksiz ve zararlı bir uygulama olduğunu iddia ediyorlar. Bence de haksız sayılmazlar.

1 Beğeni

Çünkü yedisinden yetmişine çoğu insan saçma ve gereksiz videolar içerikler çekiyor. Bunun için eleştirilmeye müsait bir uygulamadır.

1 Beğeni

Oluşturulan içerikler ucuz değersiz ve anlamsız hatta nefret çeken içerikler olduğu için sevilmezler.

1 Beğeni