Tofaş Üretime 13 Gün Ara Verdi!

Tofaş, üretim yaptığı fabrikalarında sayım ve çalışma sebebiyle 13 günlük ara verdiğini açıkladı. Fabrikanın 13 Ocak'ta tekrardan çalışmalarına devam edeceği belirtiliyor.

">

Üretimin durması olumsuz yönde etkilere neden olmaz umarım. Sayım ve yeni yıla hazırlık için 13 gün biraz uzun geldi ayrıca.

Anladığım kadarıyla pandemi ile alakalı bir durum değil.

Salgınla ilgili bir durum sanmıştım fakat öyle değilmiş, mutlu oldum. Çalışanlar için güzel bir dinlenme fırsatı olur umarım.

araba fabrikalarının durdurulması inşallah piyasayı etkilemez.Etkilerse zorluk çekeriz.

Genel olarak fabrikalarda sıkıntın vardı zaten , bunun başlıca sebebi pandemi oldu. Ayrıca ekonomi ve dış ticaret olarak da çeviremiyoruz piyasayı , konteyner rezervine ara bile verildi diye biliyorum .

Umarım bu pandemi bir an önce biter her şeyin sebebi o çünkü. İnsanlar mecburiyetten böyle diyor.

Araba piyasaları yavaş yavaş üretimi durduruyor umarım bu durum daha da kötüye gitmez.

olumsuz bir şey olmaz. 13 gün sadece. tek tek araba üretimlerinde sorunlar ortaya çıkıyor ama koskoca markalar zarar görmezler. olan bize olur. yükseltirler parasını olur biter. fakat bu üretim aşamasının durması uzarsa daha çok soruna sebebiyet verir.

Bu süreçte normal bir durum, zaten üretimler askıya alınmıştı, arabası olanlar için durmak yok yola devam:slight_smile:

Bu pandemi sürecinde bir çok işyeri kapandı veya küçülmeye gitti . Bu kapanma araba piyasasını etkilemez.

Neden böyle bir ara verme gereği duydular acaba. Pandemiden dolayı olabilir sanırım. 13 gün çok da uzun bir süre değilmiş zaten pek de etkileyeceğini sanmıyorum…

Çok korktum umarım virüs ile alakalı bir durum değildir. Allah bütün emekçileri korusun

Fabrikalar sayım ve denetim yapar. Bunlar normaldir. Bu zamanlarda çalışmalara ara verilebilir.