Torun isteyen büyüklere çocuk istenmediği nasıl ifade edilmelidir?

Torun isteyen büyüklere çocuk istenmediği nasıl ifade edilmelidir?

Biz daha çocuk yapmayı düşünmüyoruz daha zamanı değil denebilir ya da kibarca bi kaç sene sonra da denebilir.

Sonuçta karşınızdaki insanlar aileniz o yüzden bence en mantıklısı düşündüğünüzü kibar bir dille belirtmeniz.Zamanı geldiğinde zaten torunlarını kucaklarına alıcaklar aceleye gerek yok :slight_smile:

Biz çocuk yapmayı düşünmüyoruz. Bu sorumluluğa hazır değiliz denilenebilir.

Saygı çerçevesi bozulmadan “çocuk düşünmüyoruz” denmeli eğer varsa bir nedeni anlatılmalı.

Direkt söyle. Büyüklenin hayatı değil ki bu hayat. Senin hayatın. Kime ne. Bu kadar basit.

Sadece hazır olmadığınızi daha birlikte başbaşa yaşayıp gezip görmek istediğinizi zamanı gelince elbette olacağını söyleyebilirsiniz

‘‘Bizim ortak kararımız şu anlık çocuk yapmama yönünde.’’ denilebilir.

Büyüklerimiz bu konu açısından genelde ısrarcı olurlar. Aslında onları da anlamak gerekir. Ama kalp kırmadan söylenebilir. Ama nasıl söylenir bilmiyorum. Saygılı olduktan sonra büyüklerin de anlayışla karşılayacağını düşünüyorum…

Açık açık “çocuk yapmak istemiyoruz” denmelidir. Hatta daha büyükler bunu dile getirmeden bu bir şekilde söylenmelidir ki bilinsin yani.

Bence direk söylemesi daha mantıklı kaçarak söylediği zaman saçma bir durum olur gibi geliyor

Büyükleri karşımıza alıp uygun bir dille henüz torun için erken olduğunu direk söylemek daha mantıklı.
veya kafalarında ki planlarına göre şuan çocuk iyi olmaz diye de açıklayabilirler.

Onlara güzelce açıklanıp oyalanabilecekleri güzel alternatifler oluşturulmalıdır.

üzgünüm ama ben şey çocuk istemiyorum özür dilerim diyebilir yani bence

Tamam deyip geçiştirmek lazım bence, çünkü torun isteyen kişilere genelde istemiyoruz denildiği halde ısrar ediliyor tamam deyip geçmek lazım.