Trabzon’da İlginç HES Kodu Sorgulaması

Caddeye yaya olarak giren vatandaştan HES kodu istenirken, minibüs ya da özel araçtan inip caddede gezenlerden HES kodu talep edilmiyor.

Çok garip değil mi sizce de?
image">image

bu doğru bir şey devlet dairelerine veya büyük kalabalık yerlere girme site koronavirüslü bir insan dışarı çıkmış olabilir bunun önüne geçilmesi için yapılan doğru bir teknik diye düşünüyorum.

Ülkemizde her şey normal valla artık şaşırtmaya devam ediyorlar araba ile geçen çok sağlıklı demek ki.

Neyimiz doğru ki bu doğru olsun. Ülkede herkes ayrı bir uygulama yapar oldu.

Neyi, nasıl, ne zaman yapacağımız bir türlü öğrenemedik. İlginç gerçekten.

Burası Türkiye .Daha neler göreceğiz bakalım korona bitene kadar. Daha fazla mutasyon olmadan biter inşallah

Bu HES kodları aslında hiç de bir işe yaramıyor. Semptomlarını göstermeden virüsü atlatan bu yüzden dışarıda dolaşıp insanlara bulaştıran binlerce insan vardır. Vşrüs için test yaptırmadığı sürece HES kodunuzda risksiz yazmaya devam edecek.

Bu ülke böyle. Her şey formaliteden. Hepimiz aynıyız. Şaşırmamak gerekir bence

işte saçma sapan bir şey daha. yani ne diyeyim şaşırdım ben abi. ne yapsalar saçmalıyorlar. ben bu hes kodunu da saçmalık olarak görüyorum. test yaptırmadığım sürece zaten istediğiniz kadar alın hes kodumu. saçmalık yani bu böyle her insana sorarak olacak iş değil!

Öyle şey mi olur gerçekten ya çok saçma olmuş gerçekten hepsinden istenmelidir. Bu şekilde önlenebilir virüs konusu. Bu şekilde gerçekten acayip saçma olmuş.

HES kodu uygulaması güvenirliliği sorgulanır aslında bilinçli olan insanlar için gayet güzel . Sokakta gezenler için de sivil polisler kontrol yapmalı.

İş olsun diye bütün milleti kodladılar. Kodlandığımız yetmiyormuş gibi faydasını da görmüyoruz. Hiçbir zaman anlayamadım neden TC kimlik numarası varken HES kodu çıkarıldı diye…

HES kodunun kesinlikle gereksiz olduğunu düşünüyorum. Henüz test yaptırmamış çevremizde dolaşan birçok pozitif vaka var. Daha etkili çözümler üretilmeli.

toplumda bilinç olmadığı için çok sorgulanacak bir şey değil bence.Bizim tek kurtuluşumuz aşı vb. bir destek ile son bulması. Bizim toplumumuz bu sınavı hiç bir zaman veremez.

Gün geçmiyor ki ülkemde gariplikler olmasın. Bence de yapılan iş garip yani.

aslında yapılması gereken otobüs ve minibüslere binerken de hes kodunun istenmesi olacaktır

Deveye sormuşlar boynun niye yamuk metem düzgün ki demiş işte buda böyle birşey sorulması gereken yerde sorulmaz başka yerde sorulur ilginc

Nasreddin hocanın tekkesi gibi olduk ya, bu nasıl iştir, nasıl bir sistemdir anla anlayabilirsen.

Komik gerçekten bir iş ne kadar eksik ve düşünülmeden yapılabilir kanıtı bu olsa gerek .

O da Trabzon’un fıkralarla Türkiye vakası ne diyelim şimdi. Zaten ne zamanda tam anlamıyla önlem almayı başardık ki Korona önlemlerini tam alacağız.