Trabzon'da sahte öğretmen.

Trabzon’da bir adam sahte diploma ile 19 yıl öğretmenlik yapmış. Bu tespit edilince sahtecilik ve dolandırıcılık davası açılmış ancak beraat edilmiş.

Kesinlikle saçmalık insanları araştırmadan nasıl işi alabiliyorlar anlamıyorum bu adam 19 yıl boyunca Allah bilir öğrencilere nasıl bir eğitim vermiştir gerçekten yazık.

ne öğretmenliği yapmış ?

geçen gün bir olay dinlemiştim adam pazarlama ilanları her yere reklam vermiş üç saniyede büyütüyoruz diye siparişin haddi hesabı yok tabi sonrasında mahkemelik bu zeka fakat gel gelelim beraat etmiş neden peki herkese büyüteç yollamış çünkü üç saniyede büyük görmelerini sağlamış bu ülkenin zekasını sorgulamayın…

Ben artık bu tür durumlara şaşırmıyorum. Çünkü insanlar her işin çakallığını bulmuş durumdalar. Ülkemizde daha bir çok sahte öğretmen, doktor, mühendis bulunmakta ve bundan şüphe duymuyorum. İnşallah herkes adaletini bulur insanların daha çok canını yakmadan. Dünyanın çivisi çıkmış durumda üzgünüz.

Garip bir olay adam 19 yıl nasıl saklamış bu durumu ve nasıl kimse fark etmemiş onu da geçtim hiç müfettiş falan da mı gelmemiş.

hem yasalara aykırı hareket ediyor.19 yıl öğretmenlik yapıyor.Yine de ceza almıyor değişik.

Kafalarına göre alıyorlarsa sıkıntı sonra diyorlar çocuklar dersi sevmiyor öğretmenin iyisine denk gelirse bence harika bir eğitim öğretim o çocuk için harika geçer.

Yıllardır atama bekleyen alnının teri ile okuyup öğretmen olan insanların haklarına girdi yazık günah

Böyle şeyler sadece filmlerde olur sanıyorduk, pes doğrusu. Bunca yıldır nasıl farkedilmemiş.

ogretmen olcaksan neden adam akılı olmuyon diplomanı al ogretmen ol

Nasıl olabiliyor ki bu madem eğitmenlik yapıyor bunca sene, bunun kaydı sisteme nasıl girildi ayrıca artık öğretmen mi sayılacak sayılmayacaksa bunca yıl eğitim verdikleri ne olacak?

ohaaaaaaaa. ahjahhsnssms. şaka mı bu? bence suç tamamen devlette abi. nasıl sahte diplomayı yutturmuş bilmem ama 19 ne? sonrdan nasıl ortaya çıktı bu peki?

Gerçekten eğitim ve sağlık alanında özellikle denetimin çok ciddi ilerlemesi gerekiyor. Böyle insanlar her yerden çıkabilirler.

Gerçekten çok yazık nasıl kandırıyor bu insanlar hiç anlam veremiyorum gerçekten yakalandığına sevindim…

Hem 19 yıl sahte öğretmen olarak görev yap sonrada ceza alma ne güzel ya adalet ne güzel işliyor şaşırıyorum valla bravo.

Kesinlikle ceza almalıydı. Çocukların eğitiminde en önemli etkenlerden biriside öğretmen sonuçta. Çocuklara neler öğretti acaba umarım 19 yıl boyunca boş dolandırıcılık yapmamıştır.

Niye kızıyorsunuz ki? Ülkede alışılmış bir durum bu artık. İçeride tanıdığı olmayan ve haliyle atanamayan öğretmenlerden (hepsini kastetmiyorum) tek farkı bu kişinin sahte evrak hazırlama konusunda profesyonel olan bir tanıdığının olması. Torpile o kadar açık bir sistem var ki bu adam yıllar boyu arada kaynamış gitmiş. Konunun ana odak noktası kaçırılmamalı.

Geçtiğimiz yıllarda milli eğitim bakanlığı sahte diplomaların olduğunu ve sahte öğretmenler olduğu söylentileri üzerine sistemde işli olan mezuniyet belgelerinin asıllarını ve belge numaralarını istemişti. Sonucunda birkaç yerde bunun gibi belgede sahtecilik yapan ahlaksız insanların yavrularımıza öğretmenlik yaptığı ortaya çıkarılmıştı.
Sahtekarlık bir şekilde olabilir tamam. Yakalandı o da tamam. Ancak bunun üzerine ceza almamış olması son derece yanlış ve vicdanları sızlatan bir karar.
Netice ortada bir kişinin hakkına girmiş yıllarca yüzlerce öğrencinin hakkına girmiş . Yıllarca hak etmeden maaş almış. Bunların sonunda hiç ceza almamış . Hukuk nerede acaba …

Özellikle Öğretmenlik gibi kutsal bir mesleğe bu denli saygısızlık yapan insanların başta sahte evrak düzenleme olmak üzere birçok usulsüz işten yargılanması lazım, birçok konuda sahtecilik gördüm ama bilgi konusunda sahtecilik yapan ve bu yolla ailesine ve çeresinin geçimini sağlayarak onlara haram lokma yediren insanlara zerre tahamülüm ve saygım yok. Bilgi kutsaldır.