Trap Müzik nedir?

Trap Müzik nedir?

Ne zaman ortaya çıkmıştır?

Nasıl yapılır?

Agresif sozler ve sesler iceren bir muzik tarzidir.1990 'larin basinda ortaya cikmistir.Turu hip hop

türkçe rap işte türkiyede de bi tek sagopayı tanırım

Türkiyede öncülüğünü bana göre Ceza,Sagopa,Sansar Salvo gibi rapçilerin aldığı bir müzik akımıdır.Daha cok gençliğe h.itab eder.Türkçe rapin bu dönemde daha çok geliştiğini ve pop kültürünün önüne geçtiğini görüyoruz

ABD de ortaya çıkan hiphopun alt dalı sayılabilir türkiyede yeni yeni ortaya çıkıyor türkiye ye getiren ise khontkar dır ardından ezhel şehinşah gibi rapperlar bu kültürün içine girip kendilerini bozuyorlar türkçe rapi oldcshollu katlettiler.!

TRAP müzik 1990’lı yıllarda ABD’de ortaya çıkan müzik türüdür , Türkiye’de Ceza, Sagopa Kajmer ,Ben Fero, Ezhel, Norm Ender ,Sansar Salvo gibi sanatçılar rap müziği temsil etmektedirler , en sevdiğim isim Ceza Ve Norm Ender onlar dışındakileri çok dinlemem Ayben’de çok başarılı bu konuda.

rapin biraz daha müziksel melodisel olarak geliştirildiği bir tür olduğunu düşünüyorum çünkü normal bir rapte sözler ağır basar ama trap de müzik daha baskındır 1990 larda çıkmıştır

hiphop kültürünün alt dalları alt dalları grafiti break dans ve rapdir. rap amerika kültürü olarak bilinsede çok daha eski zamanlarda afrika yerlilerinin ritim üstüne sözler söylemesi ile bulunmuştur göç eden afrikalarlada amerikaya taşınmıştır trap’e gelecek olursak rap müziğin alt dalı olarak yada farklılaşmış bir dalı olarak söylenebilir ülkemizde özellikle son yıllarda oldukça moda olmuşdur ancak rapten en büyük farkı parçayı söyleyen mclerin autotune kullanarak seslerinde oynama yaparak en plana çıkmaktadır.

1990’lı yıllarda etkin olmuş Türü hip hop olan daha çok yavaş modda basit cümlelerden oluşan bi kavramdır günümüz rapcileri ezel ben fero gibi içeriği olan kişiler trap müzik yapıyor

Trap müzik 1990’lı yıllarda tek tük yapılırken 2010 ve sonrası patlama yaşamıştır ve birçok müzisyen bu trap akımına uymuştur.Genelde birçok rapçi trap müziği rap müziğin bir alt dalı olarak kabul ederken,etmeyen de birçok rapçi mevcut.Rap şarkı diyebileceğimiz şarkılara göre lirikalitesi çok düşüktür.