Tükenmişlik sendromu neden olur?

Tükenmişlik sendromu neden olur?

2 Beğeni

Tükenmişlik sendromu genellikle bedensel olarak tükeniş, duyguların sömürülüp hiç bir şeyden umut beklememe, olumsuz düşüncelerin bedni sarması, kalp çarpıntıları, yorgunluklar, kendini değersiz hissetme, uyku problemleri gibi bir çok nedenlerle başlayan bu sendrom yavaş ve sinsice ilerlediğinden kişi kendine ne olduğunu anlayamaz başta. Tedavisi mümkün olan bu hastalık için ilk başlarda kendi kendine önlemler alarak sonrasında ilerlemişse doktordan yardım almalıdır.

2 Beğeni

Yaşadığı herşeyden bunalan, yaptığı işten sıkılan ve yapacak hiçbirşey bulamama durumudur. Bir nevi depresyon diyebiliriz. Hayatı çok yoğun yaşayanlar bu hastalığa kapılabilir.

Sürekli aynı sıkıntılarla başbaşa kalmak zorunda olanların çektiği bohem hayatın bile alışılmışlığından bıkma durumudur.

2 Beğeni

Aslında derdini sıkıntını kimseye anlatamama ve bu yüzden içinde biriktirip kendini daha çok üzmek sinirlendirmek gibi yalnız kalma isteği gerçekleşir. Bu yüzden yaptığın hiç bir şeyden zevk alamazsın.

1 Beğeni

Hayatı yaşamak artık zor gelen, herşeyden, herkesten sıkılan, bunalan, artık hiçbirşey yapmak istemeyen, sabrı tükenen insanlar tükenmişlik sendromu yaşayabilir.

2 Beğeni

Tükenmişlik sendromu artık hiçbir şey yapmak istememek. Bu sendromu Meryem Uzerlidn duyduk

4 Beğeni

tükenmişlik sendromu artık hiçbir şey yapmak istememe halidir. hem psikolojik hem de bedensel olarak her şeyin bitmesi anlamına gelir.

2 Beğeni

Bedenen ve ruhen hiç bir şey yapmamak yorgun hissetmek halindeki durum. Bu durumda insanların değersizleştirmekten geliyor

3 Beğeni

Insan dönem dönem böyle durumları yaşıyordur. insanın içinde hiçbir şeyi yapmak istemiyor, her şeyden sıkılır, hiçbir ortamdan bulunmak istemez. Yaptığı hiçbir şeyden zevk almaz, kimseyle görüşmek konuşmak istemez. Bu durumu yaşayanlara tükenmişlik sendromu olarak adlandırır.

3 Beğeni

Tükenmişlik sendromu kişi eğer güçlü ve sağlam durmak için uzun zamandır çabalayıp en iyisini yapmak hedefi ise kişide bir süre sonra tükenmişlik sendromu görünür. Kişi güçlü durmak için yaptığı eylemlerin sonucunda bu sendrom ortaya çıkar.