Tüm hedeflerimize ulaştığımızda mutlu olur muyuz?

Tüm hedeflerimize ulaştığımızda mutlu olur muyuz ?

Bence insan tüm hedeflerine ulaştığında kesinlikle mutlu olur çünkü insanın istediği şeyler olmuş demektir ve bu da kesinlikle mutluluk vericidir diye düşünüyorum.

Varılacak olan hedeflere bağlı. Küçük hedefler tutarak sonuca varmak bazen sonuca varılsada insanı mutlu etmez. Yeni hedefler arayışına girer.

İnsanlar zaten hayattaki ulaşmak istediği hedefleri için çalışır ve çabalar.Bunları elde ettiğinde elbette mutlu olacaktır.

Hicbir zaman tüm hedeflerine ulaşamazsın çünkü gün gectikce suanki hedeflerine yeni hedefler eklenicek ve bu böyle devam edicek ama her bir hedeftin gerceklestigindede mutlu olacaksın

Hedeflerimize ulaşmamız bizi mutlu eder elbette. Ama hepsine ulaşmamız imkansız bir hedefe ulaşmamizdan sonra insan kendisine yeni bir hedef belirlediği için bunun sonu yok pek.

İnsan hedeflerine ulaştığında mutlu olur ancak bu mutluluk daim olmaz. İnsan doyumsuz ve de sürekli dönüşüm geçiren bir varlık. Yaşam da çok bilinmeyenli bir denklem iken yeni hedefler ve yeni mutluluk arayışları oluşacaktır.

olmayız. Insanoğlu doyumsuzdur. Birseye ulaştığında baska bir şeyi kendine hedef koyar. Doyumsuzluk nedeniyle mutlu olmayız.

Hedefe ulaştıkça yenilerini koyarız onlara ulaşmaya çalışırız sürekli bir üstüne çıkmaya çalışırız hedefler bitmez bence .

Elbette mutlu oluruz ama yeni hedefler olmazsa mutsuz oluruz yapacak bir şey olmaz

Her hedef ulaşıldığı zaman yerini yedi hedeflere bırakır hiçbir zaman tüm hedeflerime ulaştım diyemeyiz .

tabiiki,mutlu oluruz. Ve kendimize yrni hedefler belirleriz. Ve bu böyle devam eder

İnsanlar hedefine ulaşınca mutlu olur tabii başarma hissi her zaman insanı mutlu eder.

Bence evet çünkü ileride yapmak istediğin bir meslek için şimdiden çok çalışıyosan pes etmiyosan mesleğini eline aldığında veya istediğin bir üniversiteyi kazandığında mutlu olursun her zaman böyledir bir işi tamamlamak veya bir nesneyi tamamlamak için başladıysan sonunda mutlu olursun

Hayatımızdaki hedefler aslında hayallerimiz doğrultusunda olur.Hayallerimizi gerçekleştirmek için o yolda hedefler belirleriz.Hedeflerimizi gerçekleştirdiğimizde hayallerimiz gerçek olur.İnsanın hayatı boyunca hayal etmekten vazgeçmediği sürece hedefleri de bitmez.

TÜM HEDEFLERİMİZE ULAŞTIĞIMIZDA MUTLU OLUR MUYUZ?

">

İnsanlar hayallerine göre ya da çevresinin etkisiyle kendine hedefler koyar ve herkes bu hedeflerini hayatı boyunca başarmak için ter döker.

image">image

İnsan hayatı boyunca emek verdiği, ter döktüğü hedefine ulaşınca elbette mutlu olur. Çünkü sonunda başarıyı hisseder ve bu ona haz ve mutluluk hormonlarını salgılamasını sağlar.

Evet hem mutlu oluruz hemde hedeflerimizi gerçekleştirdiğimiz için kendimize karşı güvenimiz artar.

Tabiki mutlu oluruz ama kalıcı mutluluk bununla sağlanmaz. Bir süre mutluluk sağlanır. Mutluluğu böyle şeylerle sınırlamamak lazım.

asıl o zaman hayatımızı yaşayabiliriz. O zaman mutluluğu görürüz…


Bence her zaman ayrı bir hedef çıkar ortaya.
Örneğin yazar olmak isteyen bir kişi yazar olduktan sonra daha çok yazmak ister ve bu isteği ömrünün sonuna kadar devam eder. Fakat her başarısında çok mutlu olur.