Tüm lezzetli yiyecekler sağlıksız mıdır?

Tüm lezzetli yiyecekler sağlıksız mıdır?

1 Beğeni

Bence lezzetli yiyecekler sağlıklıdır. Lezzetsizler zaten kendini yedikten sonra belli ediyor örneğin hamburger neyden yapıldığı çokta belli değildir kilo alımına sebep olur.

En lezzetli yemek turu bence Fastfood ama onlarinda sagliksiz oldugu söyleniyor ama ben asla vazgecmem fastfoddtan​:blush::star_struck:

Lezzetli dediğimiz birçok yiyecekte fazla oranda yağ bulunmaktadır. Çoğu zaman bu yüzden de lezzetli gelmektedir. Hepsi olmada da bazı lezzetli bulduğumuz yiyecekler evet sağlıksızdır. Örnek olarak herkesin çok sevdiği hamburgerler, pizzalar, çikolatalar…

image">image

1 Beğeni

Aslında bakarsanız sağlıksız dediğimiz bir çok ürünü evde kendimiz sağlıklı bir şekle çevirebiliriz. Bu olay nerden ve nasıl yediğinle alakalı bir şey bence. Ama dışardan aldığınız hamburger veya tavuk kanadındaki yağ oranı sizi kötü bir şekilde etkileyeceği bariz ortadadır.

1 Beğeni

Sağlıksız yiyecek gibi bir kategori yok.

Her şeyin dozu aşıldığında zararlıdır.

Şimdi çok su içip zehirlendiğimde su zararlı mı diyeceğim?

1 Beğeni

genelde bizim yediğimiz ve çok sevdiğimiz yiyecekler bize sağlık açısından zarar veren yiyecekler kategorisinde yer almaktadır. bizim için sağlıksız yiyecekler oluyorlar. tadları da bizim damak tadımızı uygun olduğu onları yemeyi tercih ediyoruz. damak tadımıza uygun olmayan yiyecekler de genellikle sağlık açısından yararlıdır. fakat biz pek onları yemek istemiyoruz ve tercih etmiyoruz.

Tüm lezzetli yiyecekler sağlıksız mıdır? sorusuna cevap verecek olursam hayır değildir. Örneğin bir hamburger içerisinde zararlı yağlar bulundurduğu için zararlıdır fakat bir ev yapımı karnıyarık çok lezzetlidir. Fakat zararlı da deildir.

Lezzetli yiyecekten kasıt fast food yiyecekler ise tabi ki zararlıdır .Bol trans yağ barındırıyor ve kişinin sağlığını olumsuz etkiliyor .Lezzet kişinin damak tadına göre değişen bir şey .Sağlıklı olup lezzetli olan çok fazla yiyecek var tabi ki doğal malzemelerden yapılmış ve evde pişirilmiş olanlardan .

1 Beğeni

Hayır tüm lezzetli yiyecekler sağlıksız değildir! Doğada yer alan besinleri gerek ısıtarak pişirip, olmadı birbirine karıştıran insanların yaptıkları yemekler lezzetli bile olsa zararlıdır. İnsan dışında domatese bibere ve tuz döken lezzet arttıran başka canlı var mı, muzu bala batırıp yiyen bir hayvan gördünüz mü? Ama ben muzu bile yağda kızartıp yiyen insan gördüm! Doğal lezzetler ile insanların değiştirdiği veya karıştırdığı lezzetler düşünülür ise EVET insanların türettiği her lezzetli karışım gıdalar zararlı olabilir.

1 Beğeni

Lezzetli yemeklerde hem sağlıklı hemde sağlıksız olur. Genelde lezzetli bulduğumuz yemekler hazır yemeklerdir çünkü yağ, tuz, katkı maddesi fazladır.

yav yeyin abicim ölümlü dünya ya halla halla doktorlara kalsa zaten nefeste almayak biz boş koy dostum valla Allah ne verdiyse yerim yani öleceksin deseler pastadanmi var geçerim sanıyorlar hey yavrum hey valla fazla dinleme kimseyi göm gitsin tesekkurler

1 Beğeni

Lezzetli gıdalar sağlıksızdır, lezzetsiz olanlar sağlıklıdır diye bir şey yok. Bugün sağlıklı diye karnabaharı yemeyi abartırsanız, zararlı hale getirirsiniz. Başlı başına gıdaları fazla tüketmek zararlıdır.

Öyle birşey yoktur, tüm lezzetli yiyecekler sağlıksız diye birşey yoktur ama yiyecekler lezzetli diye aşırı tüketildiği zaman sağlığı olumsuz etkileyebilir.

1 Beğeni

Lezzetten kastımız ne ki? Bana göre havuç da çok lezzetlidir ama herhalde habuç için sağlıksızdır diyemem. Bence yanlış bir önerme söylediğiniz ama bunu abur-cubur olarak sorduğunuzu düşünüyorum. Evet, bütün lezzetli abur-cuburlar zararlıdır

Hayır tüm lezzetli yiyecekler sağlıksız değildir! Doğada yer alan besinleri gerek ısıtarak pişirip, olmadı birbirine karıştıran insanların yaptıkları yemekler lezzetli bile olsa zararlıdır. İnsan dışında domatese bibere ve tuz döken lezzet arttıran başka canlı var mı, muzu bala batırıp yiyen bir hayvan gördünüz mü? Ama ben muzu bile yağda kızartıp yiyen insan gördüm! Doğal lezzetler ile insanların değiştirdiği veya karıştırdığı lezzetler düşünülür ise EVET insanların türettiği her lezzetli karışım gıdalar zararlı olabilir.

2 Beğeni

Artık gıda sektörü öyle bir hale geldi ki insanlar yemeklerin sadece katkı maddeleriyle lezzetli hale gelebileceğine inanıyor. Hayır tam tersi, organik gıdalarla usulüne uygun hazırlanan yemekler her zaman daha lezzetli olur. En sağlıklısı da onlardır.

2 Beğeni

Tüm lezzetli yemekler sağlıksızdır diye bir şey yoktur. Hafif yemekleri yaptığımızda da tadı lezzeti yerindedir ama sağlıklı yemeklerdir. Örneğin sebze yemekleri yaptığımızda çok lezzetlidir ama sağlıklıdır.

3 Beğeni

Tüm lezzetli yiyeceklerin sağlıksız olduğunu belirtmek doğru değil. Öncelikle yiyeceklerin doğal olup olmadığına bakmak lazım çünkü doğal olan yiyecekler sağlıklıdır. Lezzet kavramı ise görecelidir. Doğal olanını tercih etmekte fayda vardır.

3 Beğeni