Tüplü televizyonda görüntü bozukluğunun nedeni nedir? Tüpün bitmesi gibi bir şey olabilir mi?

Tüplü televizyonda görüntü bozukluğu neden olur nasıl giderilir? Tüpün bitmesi gibi bir şey olabilir mi?

Tüplü televizyonlarda ekran ayarı diye bir sistem vardır. Eskilerden bilenler hatırlayacaktır. Genelde insanlar tv’nin arkasına vurarak ekranı düzeltirdi.

tüplü televizyon iyidir tüpü bittimi kafasına vurun düzelir çok vurmayın ama

olabilir daha önce başıma gelmişti ve tüp değişikliği yapılmıştı. Genellikle tüp bitmesi görüntü bozukluğuna sebebiyet verebiliyor.

evet olabilir bizim televizyonda tupluydu tupu bitti omrude bitti bizde bizde attik yeni televizyon aldik en iyisi yeni televizyon almak tavsiye ederim kardesim elimden bunlar geliyor kusuruma bakma baybay

Takibi de olabilir bizim eski televizyonumuzun tüpü bittiğinde ekran ara ara gidiyordu en sonunda tamamen bitti.

İlk bayta tüp bitebilir böyle bir şey vardır,eğer tüp bittiyse çözüm yok çünkü artık tüpler satılmıyor yeni televizyon gerekecektir .

Tüpün bitmesi etkileyebilir. Ancak tüplü televizyonlar manyetik alandanda etkilenirler. Yakın zamanda mıknatısa temas ettiyse kalıcı bozulma olabilir.

tüplü televizyonlardaki görüntü kesilmelerinin birden fazla nedeni olur en başta akla gelen tüpün bitmiş olmasıdır ikincisi eski model televizyon olduğu için iç aksamdaki lehimlerde erimeler meydana gelir ve görüntü kesintilerine neden olur

Tabi ki de olabilir çünkü tüplü televizyonlar tüp ile çalışmaktadır.Eğe tüp biter ise doğru çalışmazlar.

Eğer kalitesiz veya uyumsuz bir alıcı kullanıyorsanız, eskiden kullanımda olan tüplü televizyonlarda görsel ve işitsel sorunlar yaşayabilirsiniz.