Tupperware nedir?

Tupperware nedir? Tupperware ne işe yarar? Açıklayınız.

1948 yılında Earl Tupper tarafından Amerika Birleşik Devletleri Leominster, Massachusett’te mutfak eşyası ve ev için de hazırlık, depolama ve servis ürünlerini içeren ev ürünleri üreten ağ kuran bir firmadır. Patricia A. Stitzel şirketin şu anki CEO’sudur. Şirketin değeri 2017 verilerine göre 2.2 milyar dolarıdır. Aynı zamanda 2010 verisine göre de 13.500 çalışanı vardır.

Şirketin ürettiği.ürünler artık son moda nanoteknoloji vb teknolojilerle üretilen sağlıklı hidrokarbonlardır. Bu sağlıklı plastikler firmanın sitesinde yazdığı üzere 10 yıldır. garantilidir. Focus Green adlı şirketle 2008 beri yılından beri bu tarz sağlıklı ürünleri üretmektedirler. Firmanın iddiası üzerine işte uzun süreli sağlıklı plastik kullanımı, yemeklerin veya su ile tepkimeye girmeme gibi faydaları olduğu iddia edilir.

Tupperware bir mutfak eşyası firmasıdır.Temel esas aldığı konu mutfak malzemelerini dayanıklı,kullanışlı olarak ele almasıdır.Yağ dökmeyen yağ kabı,Yiyecekleri hava almadan koruyan aşırı kaliteli saklama kabı,Suyu taze tutan matara gibi çeşitli alanlarda çalışan günümüz teknolojisini ürünlerine yansıtan pratik mutfak eşyası firması olarak özetlemek yeterlidir.Günümüzde birçok ev hanımı ve kadınların ilaveten erkeklerin dahi elinde gördüğümüz meşhur markadır.