Türk basketbolu nasıl bu kadar gelişti?

Türk basketbolu futbola oranla çok daha iyi seviyede,Anadolu efes bugün finale çıktı,peki Türk basketbolu nasıl bu kadar gelişti?

Henüz olması gereken yerde değil , altyapıdan NBA’e gönderdiğimiz oyuncu sayısı iki elin parmaklarını geçmez. Ama ülkemizde basketbola yakın zaman için konuşacak olursam asıl önemi Fenerbahçe başarılarıyla kazandı. Efes’e başarılar. Halen Türk takımlarımızda Türk oyuncu görmekte zorlanıyoruz mesela.

saygı ve fair play varsa türk basketi her zaman gelişir

Bence en önemli etken güzel yapıcı bir üslubun olmasından.

Türk basketbolu günümüzde hatsafadadır.Bunun gelişmesinin sebebi yerli oyuncular ve avrupa kriterinde oynamaktır.Diğer bir sebebi ise ülkemizde milyonların üzerinde basketbol alanı bulunmaktadır.Bu kriterler ile türk basketbolu gün geçtikçe ilerleyip gelişmiştir.

Hep football önem verecek değiller ya demekki ilgi çok olunca önemide artmış

yabancılar kaliteli oyuncular sayesinde böyle vites küçültmeden devam

Futbola ve futbolcuya gereken ilgi ve alaka verildi yetistirmeleri alt kümelerden başladı ve başarı elde edildi

Hem aldıkları ücret hemde oyuncu kalitedi teknik heyeti yüksek diye gelişti

öyle abartılacak kadar gelişmedi aslında daha iyisi olabilir

Basketbolda zaten Türkiye iyi idi Fenerbahçe Beko başarıları ile ünlü olan bir takım yurt dışında da basketbolu takip eden neredeyse herkes tanır Fenerbahçe Beko yu ve de Türk takımları basketbola finansal olarak diğer sporlardan daha fazla pay veriyorlar çünkü buradan başarı elde etmek Türk takımları için diğer sporlara göre daha kolay.

Basketbol a doğru yatırım yaptılar. Gereksiz transfer yapmadılar ve fazla ücretler ödemediler. Alt yapıya önem verdiler. Sanırım bu kadarı yeter de artar bile.

Olması gereken yerde değil ancak iyi seviyede. Bunun en büyük sebebi ise yabancı oyuncu istihdamı. Yerlilerde yine çok ekstra iş yok. Ancak futboldan daha bir eğilimli gibiyiz aslında baskete. Her iki spor dalına da iyice asılmak lazım alt yapı bazında.

İnsanların yenilik merakı artık sporun futboldan ibaret olmadığını anlayan toplum sayesinde basketbol gelişti

Verdiği emegin basarının hakkını fazlasıyla vererek yükselmiştir.

Türk basketbolu, 2018 yılında kulüpler bazında önemli başarılar elde etti. Uluslararası organizasyonlarda mücadele eden takımlar, bu yıl Türkiye’ye 2 kupa getirdi.

Erkeklerde Avrupa’nın kulüpler düzeyindeki 2 numaralı organizasyonu olan ULEB Avrupa Kupası’nda mücadele eden Darüşşafaka, 2017-2018 sezonda finale yükseldi. Rusya’nın Lokomotiv Kuban takımıyla karşılaşan yeşil-siyahlı ekip, final serisini 2-0 kazandı ve şampiyon oldu. Darüşşafaka, Türkiye adına bu yılki ilk kupayı kazandı.

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı da FIBA Avrupa Kupası’nda mücadele etti. Sarı-kırmızılı takım, kadınlarda Avrupa’nın 2 numaralı organizasyonunda şampiyonluk sevinci yaşadı


Galatasaray Kadın Basketbol Takımı da FIBA Avrupa Kupası’nda mücadele etti. Sarı-kırmızılı takım, kadınlarda Avrupa’nın 2 numaralı organizasyonunda şampiyonluk sevinci yaşadı

@omeroFinalde İtalya temsilcisi Reyer ile karşılaşan Galatasaray, sahasındaki maçı 22 sayı farkla (90-68) kazanırken deplasmanda 72-65 mağlup oldu. Sarı-kırmızılılar, ilk maçın avantajıyla kupaya uzanan takım oldu ve Türkiye adına basketbolda bu yılki 2. kupayı aldı.nc#331613