Türk Futbolunu Geliştirmek İçin Neler Yapmalılar?

Türk Futbolunu geliştirmek için nasıl yollara başvurabilirler?

4 Beğeni

Ne yaparsanız yapın Türk futbolunu geliştiremezsiniz? neden mi? çünkü futbol maçları sonunda her maçın analizi yapılıyor, bu fauldu hakem vermedi bu hakem hatasıydı, penaltımız verise biz yenerdik gibi söylemler üzere kurulu bir Türk futbolu gelişmez, hiçbir zaman Türkiye’de bir takım, bayern munich, barcelona gibi futbol oynayamaz.

2 Beğeni

Valla nerdeyse her konuda olduğu gibi futboldada avrupanin çok gerisinde türkiye. Futbolun daha iyi hale gelmesi icin benim düşüncem yildizi parlamamiş genç oyunculara yönelik transfer çalismasi.

1 Beğeni

Ne yapmalılar bilmiyorum ama devlet bankalarının (vatandaşın cebinden) futbol klüplerinin borçlarını yapılandırması kadar saçma bir uygulama ya da teklif görmedim ben.

1 Beğeni

Daha adil ve siyasetten de uzak tutulmalı spor da sanat da. Ve altyapıdan pek çok yetenekli genç yetiştirilip daha çok desteklenmeli.

2 Beğeni

Bende bunu anlamıyorum nasıl gelişmez Türk futbolu neden gelişmesin şuan ki kitlenin bence eski futbolcuların teknik direktör olması gibi vs. sorunların olduğunu düşünüyorum yeni kitle ile yeni kuşak ile daha da futbolumuz ilerleyeceğini düşünüyorum. Kesinlikle ve kesinlikle alt yapıya önem vermek şart

4 Beğeni

Türk futbolunu geliştirmek pek mümkün değil ayrılan bütçe çok yetersiz, futbol kulüplerinin yeterli derecede bütçesi yok oyunculara ödenen paralar son derece düşük bütçe iyileştirmesi yapılmadan kaliteli futbol ortaya çıkmaz

2 Beğeni

Türk futbolu eğitimimiz gibi her 2-3 yılda bir sistem değiştirilmesinden dolayı bir türlü dikiş tutmuyor. O yüzden iyi de olsa kötü de olsa bir düzen tutturmak gerekir. Yoksa her yönetim değişikliğinde sistem değişikliği Türk futbolundaki en büyük engeldir.

2 Beğeni