Türk gençleri neden bu kadar mutsuz? (Bölüm 1)

Özellikle gençlerin çoğu hayattan ümidini kesmiş durumda,gelecek kaygısı mı yaşıyorlar sizce,neden bu kadar depresifler?

!OKULLAR! Gençler eğitim sisteminden pek memmun değiller bir senede çok fazla sınava giriyorlar…

Eğitim sistemi bu şekilde devam ederse mutluluk kavramı bizim için hiç kullanılmıycaktır emin olabilirsiniz

Bence türk gençlerinin mutsuz olma sebebi gelecek kaygısı, bu durumlar ne olacak düşünmesi, sürekli evde olma psikolojisi gençleri mutsuz ediyor.

Okullar kapalı herkes evde kaldı

Gençler Ekonomiden memnun değiller

Öncelikle ben eğitim sistmeinden nefret ediyorum , iğreniyorum bunu’da bir yerde dedikmi bana vatan haini diyorlr sonra bu bana dert oluyor bazılara bana iş beğenmiyon diyor bunlar beni çok üzüyor direk sistemde sorun var kuzenim almanya’da türk olamsına rmane rahat rahat geçiniyor bende burda geçinemeyince mutsuz oluyom.

Gelecek kaygısı olduğundan köle gibi çalışcaklarını düşündükçe mutlu olma oranları da az oluyor yaşantımız her şeyi gösteriyor allah sonumuzu hayır etsin.

Çünkü çoğumuz, gelecek kaygısı çekiyoruz. Ve bu kaygılarımız ne zaman biter bilemiyoruz.

Parasızlıktan yetersiz geliyor.

Gençlerin iş bulma ümidi azaldığından dolayı mutsuzluğun kaynağı bundan kaynaklanıyor.

Türk gençlerinin mutsuz olmasının sebebi İlk başlarda Aileden kaynaklanıyor, ya geçimsizlik var Çocukların üstüne çok gidiyorlar, eğitim konusunda baskı altında eğitimi tamamlamış gençler iş bulma konusunda zorluk çekiyor üniversite bitirip atamayanlar var işte bu nedenlere dolayı mutsuzdur.

kendi adıma konuşmak gerekirse 21 yaşındayım iş bile bulamıyorum çok basit bir örnek bu

Bütün gençlerde gelecek kaygısı var, okulunu bitirse bile iş bulamama sorunları var, hayat pahalılığı işsizlik sorunu gençlerimizi yuva kurmada birşeyler yapmada korkutuyor ve bu onları mutsuzluğa umutsuzluğa itiyor.

Umutsuz oldukları için mutlu olmak için de bir sebep bulamiyorlar,üzüntü verici gençleri bu şekilde görmek…

Çünkü geleceğe dair umutları kalmamış. İşsizlik hat safhada. İş bulabilen ağır şartlarda çalışıyor ve anca geçinebiliyor. Gençler hobilerine erişemiyor.

Biraz ekonomi biraz aile ile geçimsizlik biraz gelecek kaygısı biraz aşağı görülme bence bunlar küçük bir özet oldu.

bir çok nedeni ola bilir. İşsizlik,sevgisizlik, geçim sıkıntısı vb

Biraz ekonomi biraz aile ile geçimsizlik biraz gelecek kaygısı biraz aşağı görülme bence bunlar küçük bir özet oldu.

Türk gençliği yeni nesil mutsuz, umutsuz çünkü ekonomik sebebler, işsizlik gelecek kaygısı, gelecekle hayal kuramamalarından dolayı mutsuz.