Türk kadınları altını neden çok severler?

Türk kadınları altınları neden çok severler? gösteriş ve altının çok olmasına neden bu kadar önem verirler?
Peki siz gösterişten yana mısınız, yoksa sade ve zariflikten mi ?

Bazı kadınlar gösterişli şeyleri severler o yüzden altını da çok severler. Ben şahsi olarak altın vb takılar, gösterişli şeyler sevmeyen taraftayım.

Altın değerli olması hemen nakde çevirilmesi sebebi ile zenginlik göstergesi olarak kabul edildiği ve kadınlarında altın sğs eşyaları ile birbirlerine hava atmayı çok sevdikleri için kadınlar tarafından çok sevilmektedir.

Türk kadını altını süs ve yatırım amaçlı kullanır ve sever. Altın zenginlik göstergesi olarak görüldüğü için ne kadar çok altın o kadar gösteriş. Özel günlerde, düğün ve günlerde özellikle kadınlar takıp takıştırıp altınlarını süslenirler. Ben de altın seviyorum günlük takmak için 14 ayar yada beyaz altın kullanırım.

kadınların çoğu gösterişi severler bu yüzden altını da severler.

Anaç yapılarından dolayı, yuvayı dişi kuş yapar içgüdüsü ile esas niyetleri tasarruf yapmaktır.

Bazıları gösteriş sever, bazıları iyi bir yatırım olarak görür. Evlenen çocuklarına yardım etmek için kullanır.

Altın, bilindiği üzere çağ gözetmeksizin zor bulunan bir madendir. Altın’ı sıradan bir madene göre daha değerli yapan budur. Altın çok değerli bir maden ve para birimi olduğundan gücü temsil eder. Ayrıca altından yapılan takılar diğer madenlerden yapılan takılara kıyasla çok daha sağlam ve daha çarpıcı bir görünüme sahiptir. Ayrıca sevdiği için bu kadar para harcayan adam her zaman kadın için güven kaynağıdır. Aynı durum elmas için de geçerlidir.

Kesinlikle zariflik ve sadelikten yanayım. Ama gösterişi de seven seviyor napalım…

öncelikle Türk kadını altını değil kendine yapılan yatırımı sever. Maddi değeri olan bir şeylerin kendine alınması e zorda kalırsa bunun kendine ait bir yatırım olduğunu bilmek Türk kadınını mutlu eder. Bende onlardanım. Çünkü diğer ülkelere bakarsanız daha çok sınırlı üretim konfeksiyon ya da aksesuarların dışında kadınların birde pırlantaya önem verdiğini görürsünüz. Güzel ülkem de pırlanta kolyeyi yatırım için isteyecek kadın bılamazsınız ama altın bu eksiği doldurur. Türk olması ya da olmaması değil burda mesele kadın olmasıdır. Tıpkı erkekler için araba gibi düşünün. Tek fark erkekler bir arabayı en fazla model yükseltip değiştirebilir ya da 2 hadi 3 arabası olsun ki maddi durumlar buna pek imkaan tanımaz. Kadınsa kolye, küpe, bilezik vs. Altınını ard arda yakabilir. Göze çok görünmesin. Gösteriş yapanlarında içinde bir yerde bir eksik var onu dolduruyorlar.

Çünkü kadınların altın takma alışkanlıkları küçüklükten başlar. Yani bir nevi gelenekselleşmiş bir durum. Örneğin düğünde bütün altın takılar geline takılır. Ayrıca altın zenginliğin sembolü olduğu için kadınlar her daim sahip olmak isterler.

Daha çok gösterişi seven kadınların sevdiği şeydir altın takılar takmak. Ama tüm kadınlar altını sever diyemeyiz tercih meselesidir.