Türk Telekom taahhüt bitmeden yenileme istemesinin nedeni?

Türk Telekom şirketi taahhüt bitmeden ısrarla yenileme istemesinin nedeni nedir?
Türk Telekom ev interneti için daha taahhüt bitmeden neden ısrarla yenilemek istiyorlar Bunun nedeni nedir?

Çünkü müşteriyi bağlamak istiyorlar. :grin: Taahhüt süresi daha bitmeden hemen arayıp yeniletiyorlar ki, taahhüt bittikten sonra müşteri düşünüp taşınıp başka bir internet sağlayıcıyla sözleşme imzalamasın. Düşünme taşınma süresini tanımıyorlar işte. Oldu bittiye getiriyorlar. Sonra daha uygun fiyatlı veya hızlı internetli bir internet sağlayıcıya geçmek istediğinde de sözleşmeden caydığın için ceza ödemek zorunda kalıyorsun. Uyuz bir durum. Bu duruma düşmemek için uyanık olmak lazım. Ha, TT’den ayrılmak istemiyorsan taahhüt bitmeden yenilet gitsin bir sıkıntı olmaz. Ama ayrılma gibi bir düşünce varsa TT’nin bu tuzağına düşmemek lazım. Ne de olsa 2 yıl uzun bir süre.

Benim bildiğim bunu bütün operatörler yapıyor. Taciz eder gibi arayıp taahhütünüz bitmek üzere yenilemek ister misiniz diye arıyorlar. Vodafone telefonları açmadığınız zaman otomatik yeniliyor. Amaçları müşteriyi bağlı tutmak, başka sağlayıcılara yönelmesini engellemek.

Yukarıda yazılanlara katılıyorum. Zaten amaçları kendi ceplerini doldurmak. Kendi istedikleri bu olduğu için ısrar yapmak zorunda hissediyorlar kendilerini

Kendi ceplerini düşünüyorlar bence sırf internet yavaşlığı yüzünden zaten sözleşmenin bitmesini bekliyorum mecburen bitince yenilemiyeceğim turknet gibi alternatiflere bakacağım

Tabii ki para kazanmak için. Gerçi çoğu şirket böyle böyle insanların paralarını sömürüyorlar. Devletin bu gibi durumlara müdahale etmesi çok önemlidir aslında.

Tek amaçları sizi bir daha kendilerine üye yapıp sizden düzenli gelir sağlamak. Sürekli aramalarının sebebi bu maalesef. Eğer devam edecekseniz ilk aramada onaylayın yoksa aranmaya devam edecekseniz. Yok devam etmeyecekseniz engel listesine atın kafanız rahat olsun. Zamanı gelince iptal ettirirsiniz.

Mantıken tahahüt bittiğinde bağlılık da ortadan kalkmaktadır.Evlilik gibi birşer de kabul edilebilir :slight_smile:boşanma gerçekleştiğinde duygusal bağların kopması nasılki olası ise kurum ile yapılan anlaşma bittiğinde maddi yaptırımlar da ortadan kalkmaktadır