Türkiye ekonomisi neden bu kadar çöküşte ? Ruble o kadar değersizken alım gücü nasıl bu kadar fazla ?

Türkiye ekonomisi neden bu kadar çöküşte ? Ruble o kadar değersizken alım gücü nasıl bu kadar fazla ?

Bunun sebebi herkesinde tahmin edebildiği gibi kesinlikle üretemeyip sürekli tüketmemiz.Sürekli fabrikalar satıyoruz adalar satıyoruz dolayısıyla bütün üretim alanlarımızı satıyoruz bunun önüne geçmemiz lazım üretmemiz lazım sadece tüketim ile olmaz!!!

Türkiye ekonomisinin çöküşte olmasının sebebi üretime dayalı bir ekonomi modeli olmayıp yatırımcıya bağlı bir ekonomi modeli olmasıdır ülkede üretim sorunu yoktur yatırımcı sorunu vardır.Ülkemizde güvensizlik ortamı veya adaletsizlik ortamı oluşunca yabancı yatırımcı bu tür etkenlerden endişelenerek ülkeyi terk etmektedir ve ülke döviz kaybı yaşamaktadır.

Ekonomik kriz oldugu apacik oetada ve devlet bunu belli etmemeye calisiyor bence surekli düşüşteyiz.

Cünkü ülkeyi yönetenler cok yanlıs iş yaoıyorlar kendilerine ceki duzen vermeleri lazımdir

Üretim olarak çok gerideyiz ve bunun yanında fazla tüketim de yapıyoruz. Paramızı en fazla harcadadığımız şeylerin başında enerji geliyor. Enerji sektöründe çok gerideyiz. Enerji sektörüne kesinlikle doğru yatırımlar yapmalı ve bu açığı kapatmalıyız.

siyasi nedenlerden dolayı dolar yükseliyor alım gücü zarar görüyor enfilasyon artıyor hayat pahalanıyor. ondan dolayı

Çünkü üretim yapmıyoruz, ülkemizi ve mallarımızı güzel şekilde pazarlayamıyoruz, zeki insanlarımızı siyasi sebeplerden dolayı elimizden kaçırıyoruz, günlük çekişmelerle boğuşurken geleceğimizi planlamıyoruz.

Mal ve hizmet piyasasında bir fiyat istikrarsızlığı oluştu.Sebebi nedir,nasıl başlamıştır bilinmez ama arz talep dengesini de bozduğu için buralara kadar geldik malesef.

Ülkenin ekonomisi kötü değil sadece güzel günler geçirmiyor o kadar en kısa zamanda düzeleceğine inanıyorum.