Türkiye Eurovision'a neden katılmıyor?

Başta puanlama sistemi eleştirildi. Sonra ise hiçbir gerekçe gösterilmedi Türkiye’nin bu şarkı yarışmasına neden katılmadığı hakkında. Siz ne düşünüyorsunuz?

Eurovision şarkı yarışmasının dışına çıktı. Kimin kime kaç puan vereceği belli. O yüzden adil bir sistem olmadığı için Türkiye bu organizasyona katılmıyor.

Türkiye ne kadar katılsa bile kazanamayacığını bildiği için , katılma gibi bir dertleri de ortadan kalkmış oluyor. Çünkü puanlama sistemi adil değil.

Kazanamayacağı için değil bence. Sanatçıların ilgi ve talebi doğrultusunda neden yapılmasın ki? talep arz tarzı şeyler bunlar. Bir kere olmadı iç olmaz diye ön yargılar doğabiliyor

Türkiye Eurovision yarışmasına katılmaması gerekiyor. Çünkü sadece komşu ülkelerden çok iyi puan geliyor. Diğer ülkeler başarı elde etmemizi istemiyorlar.

Müzik piyasasını hiç takip etmiyorum ama bildiğim kadarıyla Eurovision bitti. Yoksa bitmedi mi okadarmı uzağım müzikten.

Şarkı yarışması ama puanlama adil drğil siyasi oyunlar dönüyor hakeden kazanmıyor bence gerçekten harika sesler eleniyor Türkiye bu gerçeğin farkında ve katılmıyor.

Keşke katılsak ne güzel bi ara 2. olmuştuk Manganın efsane şarkısı sayesindeee. Uf … I can seee it in your eyess it doesnt come as a surprize I see you dancing like a starrr…

Türkiye Eurovision eskiden ne güzel katılırdı. Sertap Erener bize birincilik getirmişti. :grinning: Ne güzel ama katılırsak çok güzel bir şarkı olmalı ki katıldığımıza değsin.

siyasi sebepleirn dışında a yarışmaya çıkaracak güçlü bir adayı yok. Ve Eurovision umurlarında değil ne zaman patladı bu Eurovision diye soracak olursak Türkiye’de Avrupa Birliğine giriş çalışmaları sürecinde. Girmeyeceğini anlayınca uğraşmaz kimse. Bu yarışmaya milli duygulardan ziyade menfaat gözü ile bakılıyor.

Kazanamayacağı için başka birşeyde olabilir…

milliyetçilik yarışma duygusunun önünde. İyi şarkılar heba oluyor. Hiç bir şey değişmedi ve hikaye aynı olunca açıklamaya bile gerek duymadılar. Girmek zorunda değiliz. Boykot ediyoruz yarışmayı.

Hadisenin eurovision şarkısı dinleyip nedenine cevap bulabilirsin bence.

evet turkiye katılsa da kazanabilecek bir durum söz konusu olmadığı için katılmadığını düşünüyorum zaten adil bir seçim de beklemiyorum