Türkiye'de adalet nasıl değerlendirilebilir?

bu ara çoğu haberde kadınların ölüm haberlerini görüyorum ve bunların cezalandırılmaması hakında düşünceleriniz nedir?

Değerlendirmek için bi adalet sistemi olması gerek. Üzülerek söylüyorum ki bizim ülkemizde adalet sadece parası olana işliyor.

Öncelikle adaletin kavramını inceleyelim.

Adalet nedir?

Adalet kavramı ;Bir olayın ardından o olayın sonuçlarını en iyi şekilde yargılamak ve hak gözetmeksizin doğru yargıya varabilmek ve yeteri kadar sonucu o olaya yansıtmaktır.

Adalet nasıl işler

Adalet hukuk bürolarından başlayarak mahkeme odalarına kadar devam eden bir süreçtir.Ayrıca bu süreç içinde insanlar yıpranabilir.Adalete ulaşmak bu hukuk sistemi çerçevesinde gerçekleşmektedir.

Ülkemizde Adalet nasıl değerlendirilmektedir?

Ülkemizde ne yazık ki Adalet alarm vermektedir.En basitinden yada en kolayından en zoruna kadar bile adaletsizlik yaşanmaktadır.Bu sorunun temel sebebi iyi yetişmemiş Hakimler ve dürüst olmayan avukatlardır.Ayrıca Baro yönetimleri de bu konuya dahildir.

Örneğin;Bir kadını darp eden bir birey sadece 1 gün gözaltında tutulup ertesi gün serbest bırakılabiliyor.Ayrıca bir masum sokak hayvanını işkence ederek bilerek ve kasten öldürme suçundan sadece para cezası ile kurtulabiliyor.Burada adalet nerede?
Kyk borcunu ödeyemeyen bir gence devlet haciz gönderiyor.Bu şartlar altında Adaletten söz etmek mümkün değildir.

">

Hiçbir suç cezasız kalmamalı ki insanlar ders alsın . Malesefi bizim ülkede cezanın bedelinin bir bütceyele affa çevirebiliyoruz. Bu cezalandırmak olmuyor. Diğer ülkelerde bununla ilgili çok çarpıcı yasal kararlar alınıyor Türkiyeyede gelmesi dileğiyle .

Cezalar hiç caydırıcı verilmiyor Bu yüzden kişiler hem insanlar hem hayvanlara hem çevreye zarar vermekten vermekten vazgeçmiyor daha da ileriye gidiyorlar. Bu yüzden cezalar ağır ve caydırıcı olmalıdır.

Zengine ayrı fakire farklı uygulanan bir adalet sistemi görülüyor. Ne yazık ki durum böyle maalesef

Ülkemizde adalet zengin haksız olsa bile parası olduğu için haklıdır durumu olmayan ise herzaman haksızdır

türkiiyede adalet diye bişey yok arkadaşlar adalet sadece saray ismi

Bir adalet personeli olarak şunu söyleyebilirim. Ülkemizde adalet yasalardan ve diğer hukuk kaynaklarından ibaret.

TÜRKİYE’DE ADALET YOK. aksini iddia eden istisna yaşamıştır. hiç şaşmaz her ağır olayın serbestliği, her ufak olayın ağır sonuçları oluyor. ülkede normal bir durum yok. verilen cezalarda tamamen insanların aklıyla oynuyor. okumamış bir insanı alın veya ilkokul mezunu birini daha iyi adaleti sağlar. işlerine geldiği gibi hareket ediyorlar. ülkede en çok erkekler yaşanabilecek bir hayat sahip. tecavüze uğrayan kadınlar, şiddeti gören kadınlar, terk edilen kadınlar, özgürlüğü alınan kadınlar… yaşanacak yer değilsin türkiye

Türkiye’de adalet yok paran varsa herzaman haklısın eğer yoksa haksızsın Bu zamanda ne yazık ki önemli olan para

Türkiye’de adelet sistemi çoğu insanı mağdur etmekte bazı insanların haksız yere çektiği cezalar üzücü

türkiye’de adalet sadece yazılan bir yazıdır çünkü adalet sayabileceğimiz bir şey öğrenemiyoruz . örnek çocuk istismarı, tcavüz ve daha bir sürü büyük suçlar işleyen insanlar dışarıda elini kolunu sallayarak gezerken en ufak suç ve ya suç sayılamayan şyler ceza alıyor o yüzden bu ülkede adalet olduğunu düşünmüyorum.

türkiye’de adalet sadece yazılan bir yazıdır çünkü adalet sayabileceğimiz bir şey öğrenemiyoruz . örnek çocuk istismarı, tcavüz ve daha bir sürü büyük suçlar işleyen insanlar dışarıda elini kolunu sallayarak gezerken en ufak suç ve ya suç sayılamayan şyler ceza alıyor o yüzden bu ülkede adalet olduğunu düşünmüyorum.

Adalet ancak sosyo-kültürel seviyemiz ve gerçekten insan hakları anlayışımız düzeldiğinde değişeceğine inanıyorum.