Türkiye'de en çok kullanılan araba markaları nelerdir?

Türkiye’de en çok kullanılan araba markaları nelerdir?

en çok kullanılan araba markaları genelde hyundai fiat toyota ford renault genelde bunlar kullanılıyor

Türkiye’de en çok yerli otomobiller yerine yabancı otomobiller tercih ediliyor. Toyota, Opel, Peugeot,Mersedes,Bmv ,Nissan, Hyundai ilk akla gelen otomobil markaları arasında.

Benim gözlemlediğim kadarıyla wolkswagen, toyota, hyundai, Fiat ve renaulttur.

Türkiye’de en çok kullanılan araba markaları Hyundai, Renault, Toyota, Opel gibi markalardır.

Türkiyede kullanılan en yaygın otomobil markaları Renault, Fiat, Toyota, Peugeot, Citroën, BMW, audi ve Mercedes-Benz 'dir. Tabi farklı araba türleride var ama en çok tercih edilen araba markaları ekonomik olanından lüks olanına kadar bu şekildedir.

Renault, Toyota, Ford, wolkswagen, Peugeot, BMW, Mersedes yani bütün dünya markaları mevcut.

Mercedes,Fiat,BMW,Renault,Audi,Nissan,Ford,Wolksvagen,Honda,Toyota

Yerli üretim araçlardan çok yabancı araçlar, kullanıyor. Toyota hyundai bmw auidi tarzı araçlar kullanıyor

Ülkemizde en çok araba markaları ; 1. sırada Renault marka araba kullanılmaktadır, 2. sırada Fiat (Tofaş) marka otomobiller kullanılmaktadır, 3. sırada Volkswagen marka otomobiller kullanılmaktadır, 4. sırada Hyundai marka otomobiller kullanılmaktadır, 5. sırada Toyota marka otomobiller kullanılmaktadır, 6. sırada Skoda marka otomobiller kullanılmaktadır, 7. sırada Hohda marka otomobiller kullanılmaktadır.

Fiat, ford, volkswagen, honda ve hundai bunlar fazla kullanılıyor

Wosvagen, Ford, Renault, Fıat, Audi, Mercedes

Wosvagen, Renault, Fiat, Hundai, Audi, Ford

Trafiğe kaydı yapılan otomobillerin 10 yıllık seyrine bakıldığında, Renault’nun 2008-2017 döneminde 844 bin 952 adetle “en fazla tercih edilen marka” olduğu görüldü. 2008’de 52 bin 150 Renault’nun trafiğe kaydı yapılırken, bu rakam geçen yıl itibariyle yüzde 128 artışla 118 bin 907’ye ulaştı.

Türkiye’de en çok kullanılan araba markaları Renault , Wolkswagen , Hyundai , Fiat , Dacia dır.

Bence mercedes ve peugeot olabilir her yerde bu marka arabaları görüyorum çünkü.

turkiyede en çok renault, tofaş veya fiat gibi markalar yaygın olarak görülür.

WOLSWAGEN PEUGEOT FORD RENAULT OPEL TOYOTA GENÇLER İSE ŞAHİN. DOĞAN. SERÇE