Türkiye'de kadın olmak zor mudur?

Türkiye’de kadın olmak zor mudur? yoksa kolay mı?

Kadın olmak zordur. Çünkü giyimine kuşamına dikkat etmen gerek,gece geç saatlerde dışarlarda gezmen yanlış yerlere çekilebilir,kocanın söylediklerini yapmazsan aile içinde dışlanma tehliken vardır.

Dünyada bile kadın olmak bu kadar zor bir de Türkiye şartlarını düşünmek daha da zor bir hale getiriyor. Örneğin bir kadın Türkiye’de eşinden şiddet gördüğü için ayrılmak ister ve öldürülür sanki tavuk keser gibi kadın kesiyorlar artık. Yaşadığı hayat ona ait ve bu şekilde yaşamak istemediği için nefesini kesiyorlar hiç acımadan. Bu en son nokta ve en büyük problemimız. Tabi bunun yanında Türkiye’de ölmek bu kadar kolay yaşamak çok zor. Sıradışı hiçbir seye hoşgörü yok. Evlenmek istediği kişiyle evlenmeye bile hakkı olmuyor kadının. Anlatacak çok şey var türkiyede kadın olmak üstüne ama o kadar midem bulanmış ki artık bu konulardan düşünmek bile istemiyorum çünkü yıllardır Türkiye’de bir kız çocuğu olmanın acısını çektim hala da çekiyorum bu yüzden öfke ile doluyum.

Türkiye’de kadın olmak zordur malesef, her nekadar üzücü olsada bu durum malesef öyledir. Kadına yönelik yapılan şiddet veya haksızlıklar malesef adil şekilde cezalandırılmıyor ve adalet hep bir taraftan eksik kalıyor.

Kadın olmak dünyanın her yerinde zordur. Lakin Türkiye’de kadın olmak daha da zordur.

Kadın olmak bana göre birçok sorumluluk getirmektedir. Bunun içinde zordur. Özellikle kadınların nasıl giyindiğinin,nasıl konuştuğunun,nasıl yürüdüğünün çekiştirildiği ve konuşulduğu yerlerde kadın olmak her şeyden dahada zordur.


Kolaydir.
Cunki kadinlar eziliyo bahanesiyle erkeklerden daha fazla hak sahibi oldular. Bu yonden kolaydir
Ancak kendilerini savunma acisindan tabiki de zordur. Cunki kadinlarin fiziksel gucleri erkeklere gore zayiftir.

Tabi ki zordur laf gelcek mi biri bişey dicek mi diye düşünürken hep kendinizi bulursunuz. Bazı erkekler o kadar laf atmayı gözle tacizi sever ki rahatsız olursunuz belli bir saatten sonra dışarı çıkmazsınız mesela sokakta tek başına yürüyemezsin.

Kadın olmak zordur. Dışarıya çıksan ne ile karşılacağını bilmiyorsun, Kılık kıyafetine dikkat etmessen, geceleri dışarda gezersen insanlar farklı algılayabiliyor.

Dünya’da insan olmak, hayvan olmak bile zor. Ama özellikle kadın açısından çok zor… Genelleme yapmak doğru değil ama biz erkekler tarafından kadın olduğumuz için zorluk yaşıyoruz hatta hemcinslerimiz yüzünden bile yaşıyoruz. Seçimlerimiz, düşüncelerimiz, okulumuz, mesleğimiz, kıyafetlerimiz, makyajımız, vücudumuz, anneliğimize kadar biz hariç herkesi ilgilendirir oldu. Açık giyinen her kadını dinsiz, kapalı giyinen her kadını dinine çok bağlı görüyorlar bu kişinin kendi seçimi sizi ilgilendirmez. Gece dışarı çıkmak istesek o saatte ne işi var deniliyor, açık giyinsek o da öyle giyinmesin oluyor, birinden hoşlansak o da kuyruk sallıyor oluyor. Bize obje gibi değil insan gibi bakın arkadaşlar. Bize sevgi göstermenizi değil saygı göstermenizi istiyoruz. Yaptığım ve giydiğimiz şeyler sizi değil bizi ilgilendirir. Hayatımızın her alanında taciz ve tecavüze maruz kalmaktan yorulduk!

Türkiye’de insan gibi yaşamak kolay değil ki kadın olmak kolay olsun! Ülkemizin hangi şehrinde belli bir saatten sonra tek başına çıkan kadın hiçbir korku, hiçbir endişe yaşamadan gezebilir? Hırsızı var, uğursuzu, arsızı var, sapığı var, manyağı var var ki var! Konu ile direkt alakalı olmasa bile şu örneği vereceğim; artık o hale geldik ki çocuğumuzu parka götürdüğümüzde gözümüzü ayıramıyoruz. Her gün ne olaylar duyuyor kulaklarımız, ne caniliklere tanık oluyor gözlerimiz. Böyle bir ülkede kadın olmak hiçte kolay değil!..

Kadın olmak her ülkede her koşulda zor. Erkekler tarafından her zman baskıya uğruyoruz. Halbuki ilk bu ülkede kadına haklar tanındı. Şimdi ise ülkeler arasında en kötü durumdayız.

turkiyede zordur ya hele bu devirde insanlara güven kalmadı ki.ne yapacakları belli degil.hergün kadın cinayetleri duyuyoruz resmen.

çok zor bence hergün kadın cinayetleri duyuyoruz haberlerde.cok nadir. Kadınlar erkekleri öldürüyor ama bunu kadınlar icin diyemem

Aslında bunu Türkiye ile sınırlandırmak çok saçma, kadın her yerde zordur.

Biz erkeklerin bakış açısından tamamen görünmese de evet kadın olmak gerçekten de çok zordur.

Özellikle kadınlara has birkaç özellik onların yaşamlarını zor hale getirmek için önlerine engel olarak çıkıyor.

Kadın olmak dünyaya kadın olarak gelmek heryerde her ortamda zordur. İş yerlerinde elinin hamuru ile karışma derler. Ama ben bir kadının iş konuşmasını izlemiştim kadın ekmek ustası olmuş ama hiçbir fırıncı işe almıyor “kadından ekmekçi fırıncı olmaz” diyorlarmış. Ne kadar tezat bir durum.

tabikide zordur attığın her adıma yaptığın konuştuğun herşeye giyimine dikkat etmek zorunda

Evet Türkiye şartlarına göre kadın olmak zordur. Tam olarak adalet sisteminde ve halk arasında kadın erkek eşitliği yok. Bazı ailelerde hala kadınlar küçük görülüyor ve yönetiliyor maalesef ki.