Türkiye'de kadınlar neden şiddet görüyor?

Türkiye'de kadınlar neden şiddet görüyor?

yetiştirilme şeklimizden kaynaklanıyor. erkekler pohpohlanıyor kadınlar yeriliyor. yetişirken erkekler bunu görüyor demek ki ben daha güçlüyüm daha iyisini bekliyorum diyor. erkelere ye iç yat aslan oğlum gez toz deniyor. kadınlara ev temizle namuslu ol düzgün dur deniyor. bu erkeklerin bilinç altında kadınları değersizleştiriyor. birde verilen cezalar o kadar hafif ki korkmuyorlar

Türkiyede kadınların şiddet görmesinin sebebi erkeklerin çocukluktan beri üstün bir varlık gibi büyütülmeleridir. Erkeklerin reddedilmeyi kaldıramamaları da bunun en büyük sebeplerinden biridir.

Kadınlar mı sadece toplum olarak şiddet eğilimimiz artıyor, her geçen gün insanların bazıları gerçekten sudan sebepler diyeceğimiz nedenlerden dolayı ölümlere yol açan olayları okuyor, dinliyor ve izliyoruz. Maalesef en çokta kadınlar, çocuklar, yaşlılar bu şiddete maruz kalıyor. Allah yardımcımız olsun toplum olarak iyiye gitmediğimiz aşikar durumda.

Sözde ‘’ erkek’’ dediğimiz bazı kişiler egolarını tatmin edemeyince, bedenen güç gösterisinde bulunarak kendisini tatmin ediyor işte. Ama farkında bile değiller dünya ki en ucube en aşağılık kompleksli kişiler onlar. Şiddet gösteren erkeklere acıyorum yazık size.

Ister erkek ister bayan hicbir canli siddeti haketmez haketmemeli. Bu ulkede yemeğin tuzu az diye siddet goren bayanlarimiz var ne yazik ki

Sadece türkiye de değil tüm dünyada bir sorun ama belkide ülkemizde fazla olmasının nedeni gelenek ve goreneklerimizdeki erkek üstünlügü düşuncesi

Türkiye’de kadınlar baskıyla sürekli kalıplara sokularak yetiştiriliyor. Erkekler ise daha rahat ve özgür yetiştiriliyor. Bu baskılar yüzünden kızların sosyal hayata, iş hayatına karışmaları erkeklerden daha zor oluyor tüm bunlardan dolayı bazı erkekler kendilerini daha üstün ve kadınlar üzerinde hak sahibi olarak görüyor. Bu zihniyetteki insanlar iğrenç egolarını kadınlar üzerinde psikolojik, fiziksel şiddet uygulayarak dışarı vuruyorlar.

Sadece Türkiyede değil de dünyada da var bu sorun.Ama anadolu şehirlerinde erkekler kadınlardan üstün görülüyor.Eskiden kalan gelenek ve görenekler yüzünden.Biraz da dini inançlar bazından.Ama bu çok yanlış.İlerki nesillerde bu sorunun ortadan kalkacağını tahmin ediyorum

Şiddete başvuran insan, kendini başka yollarla ifade edemeyecek kadar vasıfsız özgüvensiz ve yetersiz hissettiği için bu şekilde olayları kontrolü altında tutabileceğini sanıyor. Asıl acınılası her zaman şiddete başvuran karekter problemi olanlardır.

erkeklerin büyütülme tarzı, karşı cinse kendilerine ispatlama şekilleri, kadın cinsinin hiçbir konuda kendilerine göre üstün olabilme olasılığını kabul edememeleri ve bunun gibi bir çok sebep. anne babanın büyütme şekline göre ilerler bu durum

Eğitim gerçekten önemlidir.Bazı sözde erkekler kadına şiddeti bir başarı olarak görüyor.Bu düşünce eğitimsizlik ya da yetiştirilmeye bağlıdır.Gereken cezalarda verilirirse azalabilir şiddet.

Eğitim problemleri yüzünden tam net kaliteli bir sistem yok erkeklere kadının narin ve kibar olduğu net bir şekilde anlatılmıyor. Bu yüzdende şiddet meydana geliyor.

Genel olarak bizim sorunumuz eğitimsizlik okuyan, vicdan ve merhamet sahibi insan şiddet de göstermez. Aşağılık kompleksi oldukları için bastırmak için tek ellerinde olan üstünlük olan fiziksel gücü kullanıyorlar yoksa onlar da bir hiç olduklarının farkında. Kalıbına baksan adam sanırsın böylelerini aşağılık kompleksli varlıklar.

Ülkemiz kadına şiddet konusunda malesef yeterli derecede üzerine düşen görevi yerine getiremiyor. Hem insanlar olarak biz hemde kanunlarımız, hukuk sistemimiz.Günümüzde malesef televizyonlardan,gazetelerden,sosyal medyadan kadına şiddet olaylarını hatta kadınların bir hiç uğruna katledilmelerini, üzüntüyle sadece izliyoruz.Türkiyede kadınların şiddet görmesinin sebeplerinden en başı çeken ekonomik sıkıntıdır.Çalışamayan eş eve para götüremeyince,evini geçindiremeyince evin huzuru kalmıyor.Türkiyede kadınların bu kadar rahat şiddet görmesinin bir diğer sebebide,şiddet gösteren erkek hiçbir ceza görmeyeceğini bilmesidir.Hatta trafikte sokakta,uyarıldıkları zaman sokakta hiç tanımadıkları kadınlarada saldırıp hakaret edebiliyorlar. Bu durumu normalmiş gibi gösteren bir adalet sistemimiz var.Türkiyede kadınların şiddet görmesinin nedenlerinden biride kadını küçümseyip ikinci sınıf vatandaş olarak görmek.Türkiyede insanların,ailelerin kız çocuklarını büyütme yetiştirme şeklide,şiddet görmelerinde çok etkili.

Kendi özgüvensizliginden kendinden daha zayıf görüyor kadini bu yüzdende şiddete başvuruyor.

Toplumumuzda geri kafalılık var insanlar at gözlüğü takmış gibi sadece kendi doğrularına bakıyorlar kendi düşünceleri onlara doğu geliyor kendilerini avutmak istiyorlar ve en büyük sorunda toplum da erkeklerin kadınlardan maalesef ki üstün tutuluyor oluşu.

Türkiye’deki çoğu ebeveynler nasıl çocuk büyütülmesi gerektiğini bilmiyor aynı zamanda yoksulluk, eğitimsizlik ve çevre vb. Faktörler insanları etkiliyor ve maalesef insanlar kendilerini hiç geliştiremeyen doğru ve akıllıca düşünemeyen, karar veremeyen bir yaratığa dönüşüyor. Pek tabi böylelerinin verebileceği tek şey zarar, nefret ve kindir.

Bazı insanlar bu dünyaya neden ve nasıl geldiklerini idrak edemedikleri için bence. İdrak edememek cahillikten kaynaklanır. Cehalet ise en büyük felakettir.Ebü’l-Hasen Burhânüddîn Alî b. Ebî Bekr b. Abdilcelîl el-Fergānî el-Mergīnânî adlı sahabe cahiller için şöyle söylemiştir. ‘’ Câhillerin bedenleri, daha kabre girmeden cesed halindedir, ilim ile yaşamayan kişi, ölüdür, ilim sahibinin kemikleri toprak altında çürüse de, öldükten sonra canlıdır. Câhil kişi, toprak üstünde yürüse bile, yok olduğu hâlde yaşıyanlardan sayılır. Hatırla ki, ilim rütbesi, bütün rütbelerin en üstünüdür, ilmin nihâî şerefine ulaşmak istemeyene yazıklar olsun, ilim baştan başa bir nûrdur, körlere yol gösterir. Câhil, her zaman karanlıklar içindedir, ilim yüksek bir dağ gibidir. Ona sığınanı korur. Kurtuluş ilim iledir. Fakat insanların bundan haberi yok. İlmi isteyen, bütün maksatlarını istemiş olur. Ey akıl sahibi! ilim yüksek bir makamdır. Ona kavuşulduğu zaman, diğer bütün makamlar yok olur. Bütün dünyâ ni’metlerini kayıp etsen de, gözlerini kapa, üzülme! Çünkü ilim, Allahü teâlânın en hayırlı ihsânıdır.”Unutmayalım ki biz insanlar için gönderilen KURAN_I KERİMİN ilk ayeti ‘’ OKU’’ diye başlar.

aslında bu turkiye olarak değilde dünya da neden olduğu sorgulanmali.ama eğitim bunun en önemli göstergesi tabiki sonrasındada ekonomik yaşantı şartları.psikoloji bozuklukları ve tabiki kıskançlık denen gereksiz bir davranış…