Türkiye'de kariyer planlaması yapmak doğru mudur?

Türkiye de kariyer planlaması yapmak doğrumudur? İş imkânları ne kadar olanaklıdır?

Evet doğrudur iş imkanı sunar insanlara kolaylık olur işe girmekte avantaj sağlar

Türkiye yaşamak zaten zor bide kariyer yapıyım iyi bir işim olsun maaşı çok olsun diyorsan çok zor ama yaparsın.

Türkiye de kariyer planı yapabilirsiniz bence bunda bir sorun yok. Ülkemiz gelişmek de olan ülke olduğu için ilerleyen zamanlar da her mesleğin iş imkanı olacağını düşünüyorum. İktidar parti taraftarı değilim ama yine de her şey ha diyince olmuyor bunu da kabullenmek lazım.

Doğru mesleği seçtiğinde doğrudur yani bu güzel ülkeye de katkı sağlamış olursun insanlar sadece yurt dışında imkanlar çöm olduğu için orayı seçer ama bu imkanları oluşturmak senin elindedir

İyi bir üniversitenin iyi bir bölümünden mezun olduysanız ve sıkıntılı stajyerlik serüvenini başarılı bir şekilde atlatmışsanız kariyer planlaması yapmak çok mantıklı.

Türkiye’de kariyer planlaması yapmak doğrudur.İnsanlar mevcut ekonomik yapı ve iş dünyasının zorlu sürecinden dolayı korkuyor olabilirler ama asıl böyle süreçler fırsat süreçleridir.Eğer gerçekten çok doğru bir kariyer planlaması ve seçim yapılır ise gelecekte iyi şartlar’da bile bize kazançlı gelecek getirmesi durumu söz konusudur.

Neden olmasın ki? Sağlam bir dayı olduktan sonra kralını yaparsın. Haa benim dayım yok, çevre sahibi değilim diyorsan işin yaş. Birde yalaka biri değilsen bu işin daha da kötü tarafı. Eskidendi öyle çabalarım, hakkımla iyi yerlere gelirim olayı.

Türkiye’de kariyer planlaması yapmak gerekir. Bu konuda tecrübeli kişilerden ve danışmanlardan hayat tecrübeleri edinmek bize yol gösterici olacaktır. Kısa, orta ve uzun vadede kariyer planları yaparak maddi ve manevi gelirler elde edebileceğimizi unutmamamız lazım. Bunun için uzman kişilerden faydalanmak gerekir diye düşünüyorum.

Hayatta yaşamak için sevsekte sevmesekte katlanmak zorundayız maalesef. Kariyer planı günümüzde zor fakat mücadele etmeden de öğrenilmez. Önemli olan zoru başarabilmek bir adım atabilmek.

3 Beğeni

Türkiye’de kariyer planlaması yapmak doğrudur.
Kariyer planlaması yapmak insanın nerede kendini göreceği adım adım ilerleyerek odaklamasını sağlayan bir süreçtir. Önemli olan kariyer planlaması yaparken doğru adımları atmaktır.

3 Beğeni

Sadece Türkiye’de değil dünyanın neresinde yaşarsanız yaşayın kariyer planlamasına ihtiyacınız vardır. Sırf Türkiye’de iş olanakları çok kötü diye plan yapmadan ilerlemek doğru olmaz. Yanlışı yanlışla düzeltemeyiz.

4 Beğeni

Kariyer planlaması yapmak elbette olması gereken şeylerden biridir çünkü ne kadar üretken ve planlı hareket ederseniz o kadar iyi kazanır ve başarılı olursunuz.

1 Beğeni