Türkiye'de korona bilançosu: 1643 ölüm

Türkiye’de korona bilançosu: 1643 ölüm

Allah rahmet eylesin.

İnsanlar hiçbir şey olmamış gibi sokaklarda gezmeye devam ettikleri sürece salgın kontrol edilemeyecek ve ölümler artacak. Bu kadar vurdumduymaz olmamamız lazım. Cahillik mi yoksa önemsememek mi bilmiyorum.

Verideki sayılar durumu ciddiye almamız gerektiğini ifade etmektedir. Daha duyarlı olmalıyız herkes için.

İlaç ve aşı ile ilgili çalışmalar bilanço daha da ağırlaşmadan neticelenmesini umut ediyoruz ama virüs yayılımı sonlandırılmadığı sürece bu iş kolay kolay bitmeyecek gibi geliyor bana.

Allah rahmet eylesin ölenlere fakat sayı bence daha fazla ama net sayıları verdiklerini düşünmüyorum. Çünkü yıllarca siyaseti sağlıktan yaptılar. Bu noktadan sonra sistem sıkıntışı diyemezler. Kendi fikrim bu şekilde.

Birçok ülkeye göre cankaybı bence alt limitlerde.Gelişmelerde devam ediyor.

Umarım bu kayıplar büyük rakamları bulmaz. Umarım ki aşısı yada tedavi yöntemleri kısa sürede bulunur. Yoksa bu bilanco daha da artacak gibi görünüyor.

sayı artıyor ama insanlar da artık daha fazla sokakta trafik felaket anlamak zor

Bireysel sorumluluk bilinci malasef yok bizde. Havalar güzel olduğu sürece işi olanda dışarda olmayanda.

Bence herkes panik olmamayı yoksa durumlar daha kötü olmamaya devam edecek herkes bu virüs hakkındaki bilgileri öğrenmeli

Ölümler haliyle var ama sağlık çalışanları ve değerli sağlık bakanımiz da elinden geleni yapıyor önceden aldığı 1 milyon tane ilacı hastalar için kullanıyor ve tedavi gerçekleştiriyor. Umarım en kisa zamanda daha etkili yöntemler olur ve son bulur artık.

Umarım bilanço daha da ağırlaşmadan ve ekonomimiz çökmeden bu iş sona erer.

Her gün git gide ölüm sayısının artması gerçekten de çook ama çok üzücü…ne zaman biter bilmiyorum ama umarım en kısa zamanda son bulur da bu iletten kurtulmuş oluruz…o kadar çok istiyorum ki…bu yönde hep dualarımız…Allah bizi sağlıklı günlere kavuşturur inşaallah…gerekli tedbirleri alıp biraz daha dişimizi sıkmalıyız…

Bu dahada artacak… Doğal seçilim birnevi. aşıyı buldugunu idda eden bi vatandaş vardı instagram’da falan paylasıyolardı ne oldu o :smiley:

Bu durumun en kısa zamanda bitmesini diliyoruz ülkece artık. Bazen insan ümitsizliğe kapılıyor ama çok da kendimizi üzmemek lazım. Olması gerekenler oluyor. Bir şeyleri engelleyemiyoruz bazen.

Çok kötü bi durum ancak durum gerçekten de kontrol altında olabilir. Çünkü diğer ülkelerde 30 binlerde bile 3 bin kadar can kaybı olabiliyor ne yazık ki… keşke hiç olmasa

Bu gidişle korkarım ki çok daha fazla olmaya devam edicek insanlar böyle takmadıkça böyle ciddiye almadıkça ama son zamanlarda beni mutlu eden birşey var oda insanların artık biraz da olsa cidddiye almış olmaya başlamaları eğer ciddiye almazlar ve böyle devam ederse korkarım ki çok daha can kaybımız olur ve bunu kimse istemez bu yüzden lütfen bunu ciddiye alalım ve herkezin sağlığı için yasaklara uyalım

Umarım bu vefat sayıları gün geçtikçe azalacak umarım kısa sürede tedavisi bulunur