Türkiye'de koronavirüsten ölenlerin sayısı 21'e, vaka sayısı 947'ye yükseldi

Dr. Fahrettin Koca son haberleri duyurdu; Türkiye‘de koronavirüsten ölenlerin sayısı 21’e, vaka sayısı 947'ye yükseldi…
image">image

Bu rakamlar çok daha fazla oranda ortacak malesef. Sokaklarda hala insanlar umarsızca gezip tozuyorlar, yaşlılar umurlarında değil. Bir an önce sokağa çıkma yasağının gelmesi gerekiyor yoksa başta da söylediğim gibi rakamlar bikaç hafta ieçrisinde çok dafa artacak. Sokaklarda belki bu virüse maruz kalmış ama hastalığın kuluçta süresinde olan insanlar var, çok karışık iş biran önce ohal ilan edilmeli.

evet, bende gördüm haberi. bunların bu kadar artmasındaki sebebin, yurtdışından getirilen vatandaşlarımızın olduğunu düşünüyorum. yoksa daha vaka 1 ken bu kadar yayılması biraz zordu. çünkü sağlık bakanı, daha olayın başından beri sıkı takipçisi. tabiki bizimde tedbirli olmamız gerekiyor.

Evet malesef bu sayı her geçen gün artmakta. İnşallah bir an önce bu hastalıktan kurtulur ve eski halimize döneriz ve daha fazla can kaybı yaşamayız hepimiz için çok zorlu bir süreç ve Allah yardımcımız olsun

Malesef bu iş işallahla maşallahla, duayla olmaz. Bu işin bilim kısmı var. Aaamlar dışarı çıkmayın diyorlar ama insanların umurunda değil. Dün asker uğurlaması yapıyorlar, Konya’da dünya kadar insan, Ankara, Adana iç içeler, Sosyal mesafe deniyor ağızlarının içindeler çok sinirleniyorum insanların bu kadar vurdum duymaz olmalarına.

Ölüm oranı Turkiye de şuan için 100 de 3 görünüyor.Gercekten üzücü.Ölenlerin yıkanmadığı ,siyah poşetlerle kireçli çukurlara atıldığı haberlerinin aslı varmı acaba? Empati yapınca hiç hoşuma gitmedi.

Şu anda farkında mısınız am dünyada artış hızı birinciliği bizde. Üstüne üstlük bu gün test yapılan kişi sayısı 3000 bile değil bu böyle sürerse tüm ülkeyi testten geçirmeye kalksanı 75 yıl sürer ve tabi toplu ölümler olurda sayı düşerse onu bilemem ama Kore haftada 240 bin kişiye bu testi yapabilecek seviyeye geldi. Umarım hastanelerin, sağlıkçıların önemi herhalde anlaşılmıştır. 90.000 camibin olduğu ülkemizde sağlık kuruluş sayısı sadece 7000 1000’er kişi alsa 7 milyon kişiye tekabül eder. Kimsenin moreli bozulmasın ama ben bu günler daha iyi günlerimiz diye düşünüyorum.

Allah ölenlere rahmet etsin yakınlarına sabır versin İnşallah. Bazıları boş boş eleştiri yapıyor. Bilmem duayla olmaz, bilmem bu kadar cami var bu kadar şey yok diyerek sadece boş konuşuyorlar. Türkiye zaten yeteri kadar tedbir ve önlem aldı ve alıyor da bilmem böyle bilmem şöyle demenin anlamı faydası yok. Diğer ülkelere bir bakın öyle konuşun. Türkiye hiç olmadığı kadar tedbirini aldı. Bu günler zorlu imtihan günleridir elbet geçer Allah’ın yardımıyla… Bu imtihan günleri duayla, sabırla, şükürle, sebatle geçecek biiznillah. Tedbirimizi alıp takdir Allah’ındır diyeceğiz.

Ölenler yaşlı diye açıklama yapıldı ve yaşlılara sokağa çıkma yasağı getirildi. Çoğu yaşlımızın bu yasağa uyacağını zannetmiyorum.

Maalesef bu gidişle b sayı çok daha artar. bu virüse en son yakalanan bir ülke olup en hızlı yükselişe geçen ülke olmak ta gerçekten tebrik edilesi bir durum. Bu süreçte maalesef ülkemiz zarar görecektir. hem ekonomik hem toplumsal olarak. Hala dışarıda gezen yaşlı insanlar var. hala anlamak istemeyen bir çok insan var.