Türkiye'de koronavirüsten toplam ölü 425 oldu.

Türkiye’de koronavirüsten toplam ölü 425 oldu. Daha ne kadar ölüm bekleniyor?

Gerçekten üzücü bir tablo.Ne zamana kadar sürecek bu ölümler belirsiz,ülkemiz ve dünya için çok zor bir durum .

Durum her geçen gün daha da kötü bir hale geliyor. Ülkenin içinde yeterli miktarda para olmaması bu duruma olumsuz yönde etki ediyor ve insanlar mecbur kaldıkları için işe gitmek zorundalar.

Bu durum tabi ki çok üzücü inşallah ilerleyen günlerde durumumuz iyiye gider. 20 yaş altı gençlerin de çıkma yasağı gayet güzel oldu bence çünkü taşıyıcı olma durumları var umarım gençlerde uyar ve en azından yayılmamış insanlara yayılması engellenir.

Bu durum gerçekten çok üzücü insanlığın bu hale gelmesi herkesi üzer eminim. Son Coronavirus vaka ölü sayılarını her şeyini bırakıyorum buraya sonra bir takım şeyler söyleyeceğim;

TOPLAM TEST SAYISI: 141.716

TOPLAM VAKA SAYISI: 20.921

TOPLAM VEFAT SAYISI: 425

TOPLAM YOĞUN BAKIM HASTA SAYISI: 1.251

TOPLAM ENTEGRE HASTA SAYISI: 867

TOPLAM İYİLEŞEN HASTA SAYISI: 484

BUGÜNKÜ TEST SAYISI: 16.160

BUGÜNKÜ VAKA SAYISI: 2.786

BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI: 69

Arkadaşlar durum çok ciddi lütfen ciddiye almayıp da o 14 kurala uymamazlıktan gelmeyin hepimizin sağlığı hepimizin yaşaması için bir süreliğine bu kurallara uyalım arkadaşlar en azından virüs bitene kadar uyalım lütfen. Durum çok kötüye gidiyor her geçen gün vaka sayısı artmaya ve ölü sayısı artmaya devam ediyor gerekmedikçe sokağa çıkmayın işiniz gücünüz yoksa gitmeyin bir yerlere, kalabalık ortam oluşturmayın.

hala kendi izolasyonunuzu yapın diyorlar 65 yaş evde ama gençler iş yerinde değişen ne oluyor anlamıyorum ki sokağa çıkma yasağı için beklenen ne ? dünya genelinde ölenler sırasında 6 sıraya yükseldik…Virüsün vücuttaki varlığı 49. günde de görülmüş. Bu durum da şu anda tek bir hasta da gözlemlenmiş. korkunç…Allah yardımcımız olsun…umarım en kısa sürede biter de herkes eski eski sağlığına bir an önce geri döner…

Devlet dahil artık herkezin gündemi bu virüs artık en üst seviye önlemler alınacak daha fazla ölümler olmasın diye bence

ölümler gittikçe artıyo ama suç bizim evde durmuyoruz allah sonumuzu hayır etsin

Durum çok ciddi. Ama bunu pek dikkate alan yok gibi. Bu ölümler hızlı bir şekilde artıyor ve azalmıyorda. Her geçen gün biraz daha sayının üzerine çıkıyor. Yarın 75 kişi daha sonraki günler 100 diye artıp gidecek. Bir günde ölüm sayısı kişi olarak artıyor. Şimdi bu durumda daha dikkatli olmak zorundayız. Evdekal demek zorundayız.

Türkiye’de sokağa çıkma yasağı gelmediği sürece vakalar artacak insanlar ölmeye devam edecek.

Toplam ölünün 425 olmasa baya ciddi bir durum ama sokağa çıkma yasağıda mohvolmuş halkı dahada mahveder devlet eyer asgari ücretle çalışanların maşını verse yeter zaten

aslında hiç iyileşen hasta sayısına bakılmıyor hep ölü sayısına bakılıyor ve ortaya panik çıkıyor dünyada 0-10 yaş aralığı ölüm 0 10-20 yaş aralığı binde 2 olarak gözüküyor

İnsan hayatını sayılarla ifade ettiğimiz şu günlerde nüfusa göre iyi gibi bir laf edildi. Nicelik ne olursa olsun eksilen kaybolup giden insan hayatıdır. Bunlarla avunmamız gerekir.

bu süreç daha ne kadar devam edecek bedeli ne kadar olacak düşünemiyorum

Ülkemizde vaka ve ölü sayısı neden bu kadar hızlı artıyor?

Ülkemizde genel bir sokağa çıkma yasağı ilan edilmedikçe koronavirüs günlük ortalama 2500 kişiye bulaşacak ve günde ortalama 50 kişiyi öldürecek.

Ülkemizde güncel vaka sayısı ve ölü sayısı kaç kişi?

Ülkemizde toplam ölü sayısı 425 kişi, toplam vaka sayısı ise 20921 kişi.

Dünya'da toplam vaka ve ölü sayısı kaç kişi?

Dünya genelinde toplam vaka sayısı 1.200.000'e yaklaştı. Ölü sayısı ise 53.000'i geçti.

ALLAH ölenlerin yakınlarına baş sağlı ALLAHTAN rahmet dilerim

Beklenmeyen bir sektede arttığını söyleyemeyiz.

bugün an itibarı ile ölü sayımız maalesef 574 oldu oldukça artan da bir hasta sayımız var bu günlerde lütfen devletimizin yaptığı uyarılara riayet edelim ya bana bir şey olmaz 5 dk çıkıp gelicem demiyelim lütfen insanlara çok çabuk bulaşıyor bu virüs ve sizinle beraber bir çok insana da bulaşabilir bu yüzden sizden önemle ricam kendinizi izole edin bir süreliğine en azından

arkadaşım kamu çalışanıyım işe gidip geliyorum bize gelmeyin demiyorlar nasıl kendimiz izole edebilirim evde iki tane çocuğum var kendimi değil daha çok onları düşünüyorum gidip gelirken bir şey Kalktın mı diye hiç çocuklara dokunmadan akşam eve geldiğimde direkt banyoya giriyorum ben de evdeyiz olmak istiyorum ama bana fırsat tanımıyorlar çalışacaksın diyorlar

20 yaş altına da şimdilik 15 günlük süreyle yasak gelmesiyle durumun ciddiyetini bir kez daha anladık sanıyorum. Evde oturmak çok sıkıcı evet ama ölmek kadar değildir heralde :slight_smile: