Türkiye'de torpilsiz güzel iş bulmak mümkün mü?

Türkiye’de torpilsiz iş bulmanın imkanı var mı ?

Torpil olmadan iş bulmak imkansız mı ?

Torpilsiz güzel iş bulmak imkansız. Üniversite bitiren herkes boş gezerken heleki.

Torpilsiz güzel bir iş bulmak imkansız değil bence. Ama gerçekten çok zor. Milyonlarca üniversite mezunu insanın işsiz gezmesi durumu açıklar nitelikte.

Torpillsiz is bulmak cok zor bu devirde herkes torpilli is bulmak gereksinimi duyuyor torpilli is bulanlarada kızmamak lazım başka çareleri yok

vallahı bulsaydık öyle nir iş bizde çalışırdık en torpilsiz iş ev hanımlığı eziyeti çok göreni yok maaş desen hiç yok emek ister

Şöyleki eğer rahat rahat koltuklarda oturup dakika başı çayınızı ve kahvenizi yudumlamak istiyorsanız ya da bilgisayar başında rahat rahat gezmek istiyorsanız torpilinizin olması şarttır tabiki bunun aksi düşünülemez ülkemizde. Nerde rahat bir mevki, iş, pozisyon orda işi bilmeyen vasıfsız bir çalışan mevcut. Yani torpil şart bence. Tabi eğer elinizde bir sermayeniz varsa kesinlikle memur olma hayallerine kapılmayın ve kendi işinizi kurun ve kendi patronunuz olun derim. Kimseye de minnetiniz olmaz hem. Çünkü devlet işinde her zaman bir torpil mevcuttur yani. Özellikle hastanelerimizde bu oldukça mümkün nerde rahat bir iş orda müdürün yakınları falan filan. Ya da başhekimin bilmem neyi. Ama nerde zorlu bir pozisyon ve iş orda hakkı ile atanan bir memur.

Tabiki de hayır yukarda büyük sözü geçen bir dayın olacak ki seni işe soksun

işe girmeyi geç, artık vasat bir şirkette staj ayarlamak için bile şirkette tanıdığın biri olması gerekiyor. itü’lü odtü’lü kişilerin staj bulamadıklarına bile rastladım. şirketin çaycısı bile içerden birinin akrabası.

Mümkün güzel bir bölüm olursanız emek harcarsanız kendi hakkınızla emeğinizle güzel bir iş bulursunuz.

Türkiye de torpilsiz iş bulmak neredeyse artık günümüz şartlarında imkansız duruma geldi.Aranan iş nitelikleri çok fazla ve ağır olduğu için insanlar işi buluyor fakat işe bu niteliklerden dolayı alınmıyorlar.Torpilli olan kişiler nitelikleri karşılamasa dahi işe alınmış oluyorlar.

Adalete ve liyakata önem verilen yerler hala mevcut. Yaptığı işe önem veren bazı patronlar işi bilen insanları çalıştırmak istiyor. O zaman da rüşvet ve adam kayırmacılık doğal olarak ikinci plana itiliyor.

Türkiye’de bu şartlar altında torpilsiz güzel iş bulmak mümkün değil Çünkü artık işe alanlar eğitimine değil de torpille bakıyorlar senin Eğitimin ne kadar yüksek olursa olsun torpil Eğitim’den daha üstün geliyor bu yüzden okumasan bile torpilin olduktan sonra her yere girersin mesela fizik öğretmenliğinde en yüksek puanı almış kadın bile hala atama bekliyor Halbuki ondan düşük kaç kişi atandı �şte bunların hepsi torpil torpil olmayınca olmuyor

Torpilsiz iş bulmak mümkün. Ama maalesef ülkemizde güzel işler bulmak torpilden geçiyor.

Eğer çok çalışırsan torpile ihtiyacın kalmaz. Kendi fırsatlarını kendin yaratabilirsin.

imkansız değil ama değer görmeden çok ezilirsin öte yandan kendine yetmek ayrı güzel lik kimseye baglı olmadan

Güzel bir işe başlarken ilk olarak torpil ön planda dediğiniz gibi, torpişsiz iş bulabilen de vardır.O da şansı gerçekten çok iyi giden çok şanslı olan kişilerdir.


Bence mümkün ama çok zor ve çok çalışma gerektirir kişi çok çalışmalı iyi bir üniversite bitirmeli böylece iş bulur

Zor elinde bir mesleğin olmadan güzel iş bulmak çok zor bence.

Türkiyede bazı işler cidden torpil gerektiriyor.
Torpilsiz iş elbette vardır. Ama baya zordur. Yani ya çok çalışkan yada pes etmeyen biri olmalısınız ki hedeflerinize ulaşasınız.

şahsen inanmıyorum, torpil bu ülkenin geleneği gibi bir şey. torpilsiz güzel iş bulanlar da şansına diye düşünorum.