Türkiye'de yapılan tarım yeterli mi? Doğru tarım yapılıyor mu?

Ülkemizde tarım oranı nedir ne kadar ihracat yapabiliyoruz?

Ülkemizde yapılan tarım bana kalırsa gayet yeterli. Toprağımız gayet bereketli ve ülkemizde ki 10 insandan 3 ü tarım, çiftlik, ve köy hayatına meraklı oldukları için çoğu insan tarıma yöneliyor. Üstelik ülkemizde emekli olan çoğu kişilerin hayali budur. Köy hayatı yaşayıp tarla, bağ ve bahçe bakmak. Aslında bir yandan da ürün yetiştirmek ve tarla, köy hayatı insanı sinir stresten uzaklaştıran çok güzel bir aktivite olduğunu düşünüyorum.

Türkiye de eskiye göre tarım yapan insan sayısı çok azaldı. Bu yüzden meyve sebze pahalı oluyor.

Şahsımca yeterli değil, o kadar toprak arazimiz var tarımda bir numara değiliz. Üretici kazanmıyor çünkü üretici kazansa kalkiniriz.

Türkiyede yapılan tarım yeteril diğilin kendi üretiy mallar daha çok yurt dışına çıkartılyor ital mal daha çok kulanyor bur oran günden güne daha da fazlalaşıyor

Türkiye’de tarım oranı bence yeterli değil. Kime göre ve neye göreden ziyade çoğu tarım ürününü dışarıdan alıyorsak o tarım sisteminde bazı sıkıntılar var demektir. Modern tarım önemlidir.

Ülkemizdeki tarım oranı düşüktür. Birçok boş arazi kullanılmamaktadır. Bazı tarım ürünlerinde dışa bağımlılık devam etmektedir.

Ülkenin tarım yapan kişi sayısı azaldı ve yeterli değil. Yeterli olmayışının bir nedeni de insanların kendi topraklarında yetişen ürünleri almaktan ziyade başka ülkelerden almaları.

Bence ülkemizde yapılan tarım yetersiz. Eğer yeterli miktarda üretim yapılırsa fiyatlarda düşebilir.

Ülkemizde tarım ve sulak alanlarin çok olmasına rağmen tarım yeterli değil.Yapılan politikalar,genetigiyle bozulmuş tohumlar ve çiftçilere sağlanamayan kolayliklar tarımı cazip olmamdan çıkarmiştir

Ülkemizde yapılan tarımın yeterli olmadığını düşünüyorum. Bu kadar bereketli topraklar üzerinde bilinçsizce tarım yapılıyor bence.

Genel olarak tarım yapan veya tarımla uğraşan kişiler pek desteklenmiyor. Ya da uğraşan kişilere fakir gözüyle bakılıyor. Bu da tarımla uğraşma faaliyetlerini azaltıyor ve gençlerimize kötü örnek oluyor. Yeterli bulmuyorum açıkçası.

Ülkemiz de tarım alanları fazlasıyla yeterlidir ancak tarım ile uğraşan çiftçi veya çiftçiler azalmaktadır.Maalesef artan gübre mazot fiyatları ayrıca ithal tohumları almadan herhangi bir destekten faydalanamayan çiftçiler çok zor durumdadır. Bugün Ankara da şaha kalkan çiftçilere verilen destekler tüm Türkiye de yapılsa geleceğimiz nokta da yüzümüzün güleceğinden eminim.

Bence de yeterli ve doğru yapılıyor

Gayet yeterli ve doğru tarım yapıyoruz diye düşünüyorum. Bizim tarım alanlarımız çok verimli olduğu için çıkan ürünler de fazlasıyla güzel oluyor.

aslında daha verimli kullanılabilir o kadar verimli tarım alanlarımız var ki bu sektörde dünya devi olmamız lazımdı.