Türkiye'deki adalet sisteminden memnun musunuz?

Türkiye’deki adalet sisteminden memnun musunuz? Neden?

Evet memnunum Türk adaleti çok merhametli, ABD’de idam cezası ver iken bize yok. böyle bir adalet sistemini birde sevmiyorlar.

Türkiye’den adalet sadece isimdir. Bizim ülkede adalet sonradan oluşur. İlk başta suçu olmadı halde cezasını çeker sonra “özür dileriz, suçunuz yokmuş” derler.

Türk adaletine güvenirim ama eşit şartlarda. Çoğu davalarda parası olan iyi avukatları tutuyor iyi bir savunma ile suçlular az ceza ile çıkıyorlar davacı aile tarafından kötü bir durum.

Şimdi ne yazmam bilemedim… Adalet ? Biraz tanıdık sanki ama çok uzaklarda duydum herhalde… Neydi acaba? Neydiii, neydi… Dediğim gibi epey uzak kalmışım… Herhalde benim hatam duymamak bilmemek… Hemen öğrenmeliyim yakında bir yerlerde bulursam.

Türkiye’de yargı sistemini her açıdan yetersiz buluyorum. Çözüm odaklı değil sonuç odaklı çalıştıklarını düşünüyorum ve ufak sorunları deve yapıp büyük sorunları da aksine yeterli biçimde cezalandırıldığını düşünmüyorum. Şu an her geçen yıl suç oranının arttığı bir ülkede yaşıyor olmamız da yargının yetersiz olduğunun bir kanıtı değil midir? En basit örneği caydırıcı yasalar olmadığı için kadına şiddet ve kadın cinayeti her geçen gün artıyor. Her cinayet haberinde artık Türkiye’de normal bir gün hersey sıradan gibi hissettiriyor. Kadına şiddet konusunda genelde kadın polisler salınca daha kötü şeyler yaşayacağım korkusuyla şikayetçi olmuyor ve bir ifade alıp bir ufak ceza kesip saliveriyorlar. Burada caydırıcı hiçbir etken göremiyorum. Türkiye’de gerçekten büyük bir yargı problemi var ve adil olduğunu düşünmüyorum. Bir kere para cezasına çevirme hiç adil değil ve resmen suça tesfik gibi parasını verip kurtuluyor parası olan. Bu durumda adaletin esamesi okunmaz.

Kanunlar örümcek ağı gibidir. Zayıflar ağa yakalanır, güçlüler ise ağı delip geçer.
(Balzac)
Türkiye'de de adalet sistemi bu yöndedir.

Hayır memnun değilim. Eğer adalet sistemindeki cezalar caydırıcı nitelikte olsaydı suç oranı her geçen gün artış göstermezdi. En basitinden kadın ve çocuk istismarları her geçen gün artıyor. Bunun önüne neden geçilemiyor? Alınan cezalar caydırıcı olmadığı için tabi ki. Bu yüzden bence acilen gözden geçirilmelidir.

Türkiye de adelet sisteminden memnun değilim çünkü adaletin terazisi bozuk herşey parayla dönüyor.

adaletten memnun değilim suçsuz içerde suçlu dışarda

Tabiki memnun değilim. Gidip adamın birini öldürüyor, sadece 12 bin tl para cezası ödüyor. Onu da 20 taksite bölüyorlar.

Türkiye’deki adalet sisteminden memnun muyum? Memnun değilim çünkü ben zengin değilim, kendi halinde gariban bir vatandaşım. Memnun değilim çünkü yüksek mevkilerde tanıdıklarım yok. Memnun değilim çünkü kimi kime şikayet edeyim? Hakim aynı, savcı aynı, hüküm belli. İçinde bulunduğumuz dönemde yapılan hukuksuzlukların Türkiye tarihinde görülmediği, darbe yıllarında bile bu kadar ileri gidilmediği söyleniyor. Hakkımızda hayırlısı.

Türkiye’de adalet sadece maddi olarak orta seviye ve düşük sınıfa doğru uygulanıyor. Zenginlere para cezası verip salıyorlar,diğerlerine ise hapis cezası veriyorlar.

güzel bir soru buna sadece şu cevabı vericem anlarsınız düşüncemi.Bir kağıta Adalet yaz köşede yak.

Türkiye’de adalet sisteminden pek memnun değilim.Geçenlerde izlediğim haberde adam"parasını veririm köpeği zehirlerim" gibi bir cümle söylemişti.Hayvanlarımıza değer vermediğimiz gibi kadın ve çocuklarımıza da değer vermiyoruz.Karısını öldüren adam takım elbise yardımıyla cezasını hafifletiyor.

Adalet derken kim o yeni siyasetçi falan mı? Ben duymadum hiç ama…

Adaletten memnunum tabi çok iyi bir kız ama sistemini bilmiyorum.

Adalet sadece saraylarda olan bir isim şimdilerde. Pratikte adalet adı altında bir uygulama falan görmedim. Cezaların işlenişi, verilişi, uygulanışı falan pek adil değil. Zaten hak eden de hakkını alamıyor. Ayrıca torpilin döndüğü bir sistem asla adil değildir. Olamaz da.

Türkiye’de ki adaletin olduğuna hiç bir şekilde inanmıyorum. İnsanlar birilerini eleştirdikleri için bile yargılanır, hain ilan edilir haline geldi. Hukuk Sistemi ülkemizde bitti.

Şu anda yapılan herşeyin adaletli olmadığını düşünüyorum. Özellikle bazı cezaların gerçekten ağır kararlar alınması gerekirken daha hafif ceza olduğunu söylemek istiyorum. İnşallah daha adaletli bir şekilde bundan sonra devam edilir.