Türkiye'deki babalar çocuklarıyla ne kadar ilgilidir?

Türkiye'deki babalar çocuklarıyla ne kadar ilgilidir? Gerekli ilgiyi gösterirler mi?

Ailenin gelişmişlik düzeyine göre değişir bir durum eğitimli insanlar daha fazla ilgilenir ve tabi ki bilinçli aileler daha az çocuk yapar

Kişiden kişiye değişiyor ama benim çevremden gördüğüm kadarıyla yeterli ilgiyi göstermiyorlar. Hatta benim kendi babam ilgi göstermeyi bırak yoluma köstek oluyor :grinning: .

Türkiye de babalar çoğunluk çok ilgili ve iyi babalardir. Belki eşlerine pek o kadar ilgili değiller ama çocuklarına çok düşkünler ve aşırı ilgililer. Hem dışarda çalışarak evde olunca da yorgunum demen çocuklarını gezmeye çıkarırlar.

bence gösterir her ne olursa olsun sonuçta kendi evladı ama gösterilen ilgi kişiden kişiye değişir.

Türkiye’de kişiden kişiye değişir bazı babalar çocuklarıyla çok ilgilidir, bazı babalardan ilgilidir Fakat o kadar değil ama yinede evlatlarıdır. Her baba evladını sever ve korur.

bence Çalıştıkları için çok fazla ilgelenemezler anne daha çok ilgilenir

kimisi gösteriyor kimiside çocuğundan haberi yok. çok üzülüyorum öyle babası olan çocuklara. baba sevgisi apayrı bir şey.

2000 senesi öncesi babalar pek ilgili değildi. Lakin ben yeni babalardan ümitliyim.

Babalar çok ilgi göstermezler.Ama bunun sebebi de her duyguyu içinde yaşıyor onlar dışarıya vurmuyorlar.

Babanın mesleğine göre değişir örneiğin baba bir güvenlikse ve geceleri işe gidiyor gündüz evde ise çocukta gündüz okula gidiyorsa fazla ilgilenemez

bence cogu turk babası ılgı gostermıyo ıse gelıyo nasılsın kızım gunun nasıl gectı dıye bıle bn hıc kendı babamdan duymadım cok ılgısızler

bu soruya kesin ve net bir cevabı yoktur her baba farklıdır her baba çocuğu ile ayrı ilgilenir bence değişebilir bir cevabı olduğunu düşünüyorum

Bence babalar çocukları ile gayet ilgili tabii ki de umursamayan babalar var ama genelde babalar çocukları ile iglidir

Gerekli ilgiyi gösteren babalarda var göstermeyen babalarda var. Bu sadece Türkiye ile ilgili bir durum değil dünyanın her yeri için bu durum böyle. Kişiden kişiye değişen bir şey.

yuzde 60 bu ısı annneye bırakıyor yuzde 20 sı okumus kesım 120 sıde zaten baba yok anne ılgılenıyor turkler yeneleklerıne baglı oldugu ıcın her zaman cocuklarından cok calısır kı onlar rahat etsın unuttukları bır sey var cocuk hazıra alısır basarıda mucadele edemez o yuzden helekı yenı nesıl masallahı var bu konuda alah yardım etsın baba parası yıyene ne dıyım

Türkiye’de babalar çocuklarıyla pek ilişki kuramaz çünkü babalar hep çalışmak zorundadır. İşe gittikleri ve çok yoruldukları için isteseler bile çocuklarıyla pek ilgili olamazlar.

Bence babalar çocuklarına işten fırsat buldukları her vakitte ilgi ve sevgi gösteriyorlar.

Babaların derdi geçim sıkıntısı olduğu için, biraz fazla agresif ve sinirli olabiliyorlar. Her kesim için aynı şey söylenemez ama iyi bir aile babası olmak kolay değil.

Türkiye’de anneler çocukların eğitimi ve gelişimi, büyümesi ile daha fazla etkili.