Türkiyeye ne gibi bir ceza sistemi getirilmeli?

Türkiyeye ne gibi bir ceza sistemi getirilip uygulanmalı düşünceleriniz nedir?

Bazı suçlar da kıyasa kıyas uygulaması gerektiğini düşünüyorum. Bazı suçlar gerçekten biraz farklı ve insanlık suçu olduğu için caydırıcı olacak cezalar verilmelidir. Hammurabi kanunlarındaki kadar katı olmasa da kıssa kısas caydırıcılığı artırabilir. Ülkemizde suçların caydırıcılığı gerçekten çok ihtiyacımız var.

Öncelikle tecavuzculere idam.ufak çaplı ceza alanlara ise beraat olsun ki ekonomi canlansin

Şeriat sistemi tekrar uygulanmalı diye düşünüyorum en kesin çözüm olacaktır.

Ülkemizde adalet kavramı bi hayli yoksun olduğu için tecavüzcüler ve kadın katilleri hep serbest kalıyor bence ilk olarak bu konularda bir adım atılması lazım

Tabiki halkımızın çoğunun istediği gibi idam cezası getirilmelidir.Bence de getirilmelidir ama her suç için değil bazı suçlar için bu ceza sistemi uygulanmalıdır.Çünkü hapis cezası bazıları için yeterli değil.Bu ceza sistemi çoçuklara şiddet,tecavüz ve aynı şeyler de kadınlar için geçerli.Bir de ülkemize ciddi şekilde ihanet edenler için ve bazı cinayetler için bi ceza sistemi kullanılırsa belki bu suçlar daha azalır.Bence en tez zamanda getirilmelidir.

Tecavüzculere idam veya hadım edilmeli çünkü başka çaresi yok bunun böyle olursa kimse akillanmaz o yüzden idam gelmelidir.benim kararım bu yönde

Türkiye’nin ihtiyacı olan en büyük ceza vatan haini teröristler ,ve çocuk istismarı yapan tecavüzcülere getirilmesi gereken idam cezasıdır.Bu ceza sistemi diğer ülkelerin baskısından cekinikmeyerek ülkemize getirilmelidir, halihazırda Amerika gibi ülkelerde idam cezası iğne ile uyutularak uygulanmaktadır.

bence şeriat cezaları getirilmeli çünkü mesela biri hırsızlık yaptığında eli kesilmeli ve o zaman hiçkim se buna cesaret edemez ve suç oranı düşer

Her cezaya hapis veya para cezasından yana olunmamalı ağır yasaklara cezalarınında ağır olması gerekmektedir çünkü insanlarda artık hapis korkusu bulunmamakta buna bağlı olarakta suçlar artmakta hiçbir suç masum değildir

bence başta tecavüz organ mafyalarına falan idam hırsızlarada hemen bırakmak yerine 3 4 yıl hapis cezası

Kesinlikle taciz e idam getirilmeli diye düşünüyorum.

Teröristler ve çocuk tecavüzcüleri direkt öldürülmelidir.
Ayrıca para cezası gibi bir saçmalık olmamalıdır. Çünkü her insan aynı parayı kazanmıyor. Kimisi rahatlıkla bir milyon TL ödeyebilirken, kimisi ise elli bin TL ödemekte bile zorlanabilir.
Cinayet vakalarında ise, katilin çocuğuna veya eşine tecavüz sonucu cinayet işlenmiş ise katile ceza verilmemelidir.
Hırsızlık olaylarında ise çalınan şeylere bakılıp ona göre ceza verilmeli ya da verilmemelidir. Belkide o kişi çalışarak geçimini sağlayamıyor ya da sabıkası var ve işe alınamıyor. Bu tarz olaylara çözüm bulunmalı.
Uyuşturucu satıcılarına ise yüksek miktarlarda para cezası ve en az 10 yıl hapis cezası verilmeli.
Darp olaylarında ise en az 1 ay hapis cezası ve karşı taraf şikayetçi olursa süre uzamalı. Ama şikayetçi olunmasa bile bir süre ceza verilmelidir. Çünkü kişi belki korkuyor ve şikayetçi olamıyordur.

Tabii diğer bir yönden bakarsak ülkemize idâm gelecek olursa, yanlış sonuca ulaşılan davalarda birileri ölebilir. Ülkeyi yönetenler kanunları kendi işlerine geldiği şekilde gösterip birilerini öldürebilir.
Eğer idâm içeren bir sistem olursa bunu yönetebilecek adâletli birileri olmalıdır. Bu zaman Dünya üzerinde öyle bir şahıs bulunmuyor.

Bence vatan haini olarak bilinen veya çocuk tecavuzculerine idam uygulanmalı.

Kısası kısas benim şahsi fikrim kasıtlı her suça kısas uygulanır ise bu ülkede sorun kalmaz.Bu yöntemin en büyük önderi Babil kralı Hammurabi tarafından yürürlüğe konulmasıydı.

Özellikle çocuk istismarı ve tecavüz suçlarında idam cezası getirilmeli. Terör, dolandırıcılık ve hırsızlık gibi suçlarda ise kesinlikle verilecek cezada indirim uygulanmamalı, verilecek ceza en üst sınırdan verilmeli.

Bence kesinlikle cezaların süresi arttırılmalı ve büyük suçlara da idam getirilmeli. Çünkü ancak bu şekilde cinayetlerin, cinsel istismarların ve hayvana şiddetin önüne geçilebilir. Cezalar kat kat ağırlaştırılmalı. Yoksa bu olayların sonu gelmez.

Bence bazı suçlar vardır ki o suçların cezası ölüm olmalı bu benim görüşüm ve ciden başka suçlarında süresi arttırılması gerekli

Trafik ve şiddete dayalı olan olayların ceza oranları artırılmalı ki caydırıcı olsun bu sekilde olmuyor yapanlar yapıyor.

Çocuk tecavüzcülerine çok kötü işkence yapılmalı,işkence yapılarak öldürülmeli.