Türkiye'ye şeriat ile yönetim gelmeli midir?

Türkiye şeriat ile mi yönetilmelidir? Bazı kişiler şeriatin gelmesini istiyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

İnsanlar şeriatı kol kesme sanıyorlar. Malesef ki günümüzde şeriat suistimal edilmeye müsait bir konu durumda.
Müslümanlar İslam’ın gerektirdiği gibi yaşayamadığı için şeriat mümkün değil. İslam’ın şeriattan önce gelen emir ve yasaklarına uyduk mu ki şeriata sıra geldi.

Türkiyeye Şeriat gelmeli ama arabistandaki değil. Kısasa kısas şeriatı gelmeli. Yoksa ülkede herşey rahatça yapılıyor. En kötü suçu bile vatan hainliğine bile ceza veriyoruz sözde ama resmen bakıyoruz. Besleyip büyütüyoruz.

Şeriat ALLAH’ın kanunları demek.Günümüzde şeriat çok farklı anlamalara sebep oluyor.Şeriat kanunları tam olarak uygulanırsa suç oranı en aza iner diye düşünüyorum.

Türkiye’ye şeriat gelmemelidir. Dünyanın hiç.bir yeri de kadim bir şeriatla yönetilmiyor. İnanalaron şeriatı da kendilerine göre yontmuştur.

Din ve devlet işlerinin ayrımı kanunu ile gelen sistem anlayışı cumhuriyet tarihimizden itibaren en doğru şeylerden biridir. Atatürk’e minnetimizi her alanda göstermeliyiz. Zira din ve devlet işi (siyaset)in birlikteliği tüm insanlık için kötü sonuçlar doğuruyor. Bunu pek çok ülkede görebiliriz.

Şeriat gelmemelidir. Şeriatla yönetilen ülkelerde korkunç kurallar uygulanıyor. Bir adam parmağıyla bir kadını gösteriyor diye adamın parmağını kesmek, 75 yaşında dul bir kadın kendisine ekmek getiren genç çocukla konuştu diye kadının kırbaçlanması gibi haberleri görüyoruz. Din ve devlet işlerinin ayrılması dinin kötüye kullanılmaması açısından en iyisidir. İnsanlar dinlerini içlerinde yaşamalıdır.

Şeriatın gelmesini istemiyorum. Herkes inandığı dini özgürce yaşasın, dini kitabı anayasa diye ortaya koyamazsın. Bu saatten sonra kimse için iyi sonuçlar veremez şeriat.

Türkiye şeriat ile yönetilmeli bence ağır suçlar işleyenler için kısasa kısas , kana kan olsun ki bir daha onu yapacak başka birisi gozü korksun yapamasın.

Türkiye bana göre şeriat ile yönetim olmalı, ağır suç işleyenler ağır ceza alsın ki bunu görenler de korksun bir daha suç işlemeye cesaretleri olmasın.

Rabbim herşeyi kusursuz yaratmışken sizce rabbimin kanunlarının gelmesi güzel olmazmı sizce ve tüm dünyada olmuş olgunu düşünsenize kardeşlerim acı zulüm açlık yoksulluk terör savaş bunun gibi vesayre binlerce şey biter ya kardeşim insanlar değil insanlık mutlu olur bu halimizede binlerce şükürler olsun ama içimiz kan ağlıyor farkındaysanız kardeşlerimizi açlıkla sınıyorlar tııbbı destek adı altında para kazanıyorlar zehir zııkkım olsun biyolojik silah deniyorlar dünya nüfusunu azaltmak için bu biyolojik silahlarıda satıp para kazanıyorlar terör var doğal kaynakları ele geçirmek için terörü finanse edip belli başlı doğal kaynaklar olan yerlerde kriz yaratıyorlar ve farkındaysanız hep müslüman kardeşlerimize zulüm ediyorlar hiç duydunuzmu bu güne kadar binlerce almana fransıza ingilize rusa talibana amerikalıya binlercesine zulüm edildiğini terör le savaştıgını ben duymadım öyle bir sistem kurmuşlarki gün yüzüne yansıtmadan saman altında su yürütüyorlar ama bilmiyorlarki bu dünyanın ahireti var rabbim elbet herşeyin hesabını soracak ahirette hakimin kendisi şahit elbet o yüzden kardeşlerim hakınızı helal edin biraz uzun oldu kafanızı da ağrıttıysam özür dilerim hakkınızı helal edin gerçek duygularım oldugu için yazdım sadece amacın para kazanmak değil :slight_smile: şeriat bu dünyaya mutlu bi insanlık için şart gelmeli getirilmeli uyulmalı yol gösterilmeli inşaAllah