Tütünle mücadelede dünya birincisi olduk

Dünya Tütün Raporu’na göre Türkiye tütün tüketiminin azaltılması için Dünya Sağlık Örgütü’nün tavsiyelerini tam olarak hayata geçiren birinci ülke.

Tütünle mücadelede birinci ülke sıralamasına girebildiysek bu Türkiye için çok büyük bir başarı. Çünkü tütün tüketimi ülkemizde o kadar çok yaygındı ki . Güzel bir gelişme. Nice bu şekildeki güzel gelişmelere.

Ne mutlu bize büyük bir başarı bence inşallah top tan kurtuluruz hepsinden

Ülke vatandaşları olarak bu konu hakkında hepimiz hemfikiriz diye düşünüyorum. Sigara çok kötü bir maddedir. Bunun kullanımının önüne geçen en iyi ülke biz istek ne mutlu bize inşallah daha iyi gelişmelerde ülkemiz adına yaşarız.

Hayret iyi bir şeyde birinci olunca ben şüphe ile bakıyorum böyle şeylere. Ama hükümet iktidara geldiğinden beri tütünü ve alkolü azaltmak için elinden geleni yapıyor.

Dumansız hava sahası yapılabilen en etkili sigara ile mücadele türü olmuştur. Zararlı olan her şey kısıtlanmalıdır. İnsan sağlığı birinci öncelik olmalıdır.

İlk defa faydalı ve olumlu bir listede zirveyi görmüşüz. Gerçi mücadele konusunda ne kadar uğraş verilse de yine de tütün kullanımı hedeflenen ölçüde azalmıyor gözlemlediğim kadarıyla. Tabi kamu spotu reklamlar, özendiriciliğin önüne geçilmesi, tütün kullanımının zararlarının göz önünde olmasının da büyük etkileri olmuştur ama ne yazık ki kullanımı hala çok yaygın. Temel gıdalara zam yapılacağı yere tütün ürünlerine %200 oranlarında zam yapılsa daha caydırıcı olur diye düşünüyorum tütünle mücadele kapsamında.

Güzel olmuş.Tütünden hariç tüm maddeler ile de olsa güzel olurdu yinede tebrik etmek gerekir.

O kadar zamdan sonra bi zahmet. Çok iyi olması gerek olmuş.

Ülkemizin kalabalık olmasını ve sigara içen nüfusun oranının yüksek olmasını göz önüne alırsak, basit bir matematik hesabıyla bu durum gayet olasıdır. Yine de ülkemizde böyle güzel gelişmelerin olması sevindirici.

Çok iyi bir haber ülkemizde tütün kullananların fazla olmasına rağmen birinci oldu isek bu bizim başarımızdır.

Tütünle mücadelede birinci ülke sıralamasına girebildiysek bu Türkiye için çok büyük bir başarı.

Başkada bir şey yaptığımız yok maalesef ama yinede iyi bir şey herkes sigarayı bıraksın.

Recep Tayyip Erdoğan başbakanlık süresinde ve cumhurbaşkanlığı süresinde yaptığı dumansız hava sahası ve yeşilay ı teşvik ile bir de tabiki sigaraya alkole yüksek vergi ile insanların kullanımı azalmıştır.

Tütünle mücadelede birinci sırada sırada olmamız gurur verici.Sigaraya zam yapılmasıyla iyice azalıcağını düşünüyorum.Küçük çocuklar daha rahat nefes alıcak.Böyle gelişmeler umarım devam eder, tütün kullanımı iyice azalir.

aslında uyuşturucu,sigara, içki gibi bağımlılık yapan davranışlarında önüne geçilmeli.